Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Obo Bettermann Bayi

Elektrik tesisatının tüm detaylarında mükemmel ürün çözümleri sunan Obo Betterman bir Alman markasıdır. Pratik ürün karakterleri ve detaycı çözümleriyle dikkatleri üzerine çeken OBO ürünleri müşterilerin büyük beğenisini toplamaktadır.

Sektörde küresel aktörlerden biri olan Obo Bettermann, 100 yılı aşkın teknik deneyimi ve bilgi birikimi ile Türkiye pazarında yükselen bir satış grafiğine sahiptir. VBS bağlantı ve tespitleme sistemleri, TBS darbe gerilimlerinden ve yıldırımdan korunma sistemleri, KTS kablo taşıma sistemleri, BSS yangından korunma sistemleri, LFS kablo kanal sistemleri, EGS anahtar priz ve akıllı bina sistemleri, UFS döşeme altı kablo kanal sistemleri, halojen free termoplastik buatlar, t40 buat, t25 buat, t60 buat, t100 buat, t160 buat, t200 buat, buat içi klemensler, 3’lü vago klemens, 5’li vago klemens, quick borular, kablo rakorları, rigid borular, metal borular, parafudr, yıldırım koruma sigortaları, yıldırım deşarj düzeneği, aşırı gerilim deşarj düzeneği, galveniz şeritler, topraklama çubuğu, yıldırım koruma sistemleri, Obo Betterman tel kanallar, yangın durdurucu harç, yangın durdurucu plaka, yangın durdurucu blok, yangın durdurucu köpük, yangın durdurucu kanal, yangına dayanıklı boru tutucular, yangına dayanıklı buat, yangın durdurucu bandaj, pano içi kanallar, bürotik blok, dağıtım kutuları, halojen free polyamid çıkış buatları, paslanmaz çelik buat, yuvarlak çıkış buatı, ıslak zemin çıkış buatı ve özetle yedi farklı ürün grubunda yaklaşık 30.000 ürün çeşidine sahip Obo Bettermann ürünlerini Somelpa elektrik olarak hizmetinize sunmaktan gurur duyuyoruz.

Somelpa elektrik bir kalite politikası olarak Çevre Yönetim Programına sahip çözüm ortaklarıyla çalışmaktadır.

 

Obo Bettermann Hakkında Tüm Bilgiler

Elektrik tesisatının ayrıntılarında harikulade mahsul çözümlerini sunabilen Obo Bettermann bir Alman firması ve markasıdır. Pratik mahsul kişilikleriyle ve ayrıntıcı çözümleriyle dikkatlerin tümünü üzerine çeken OBO ürünleri alıcıların büyük alkışını toplayabilmektedir.

Sektörde global bir aktör olan Obo Bettermann 100 seneyi aşkın teknik tecrübesiyle ve bilgi birikimiyle Türkiye pazarında yükselen bir marka, satış grafiğine sahip olmaktadır. VBS irtibatı ve tespit sistemleri, TBS darbe gerilimleri ve yıldırımdan savunma sistemlerine kadar, kablo taşıma sistemi gibi birçok buat çeşidini barındıran kanal durdurucu ile köpükle yangın durdurucu ve birçok ürünüyle geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Ürün çeşidi 30.000 civarında bir sayıyı bulmaktadır.

 

Ürün Grupları

Obo Bettermann ürün gruplarını sıralayacak olursak, BSS yangından korunma sistemleri, KTS kablo taşıma sistemleri, LFS kablo kanal sistemleri, anahtar EGS priz ve akıllı binaların sistemleri, halojen free termoplastik buatlar, UFS döşeme altından kablo kanal sistemleri, t25 buat, t40 buat, t100 buat, t60 buat, t200 buat, t160 buat, buat içi klemens, 3’lü vago klemens, quick borular, 5’li vago klemens, rigid borular, kablo rakorları, metal parafudr, borular, yıldırım deşarj düzeneği, yıldırım koruma sigortaları, galveniz şeritler, aşırı gerilim deşarj düzeneği, yıldırım koruma sistemleri, topraklama çubuğu, yangın durdurucu harç, Obo tel kanallar, yangın durdurucu plaka, yangın durdurucu köpük, yangın durdurucu blok, yangına dayanıklı boru tutucular, yangın durdurucu kanal, yangın durdurucu bandaj, yangına dayanıklı buat, bürotik blok, pano içi kanallar, halojen free polyamid çıkışlı buatlar, dağıtım kutuları, yuvarlak çıkış buat, paslanmaz çelik buat, ıslak zemin çıkışlı buat ve yedi farklı ürün grubu ile birçok ürün çeşidine sahiptir.

Obo Bettermann ürünleri Somelpa elektrik olarak siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktan gurur duymaktayız. Somelpa elektrik kalite politikası olarak birçok Çevre Yönetim Programına sahiptir ve çok fazla çözüm ortaklarıyla çalışmaktadır. Kullanım alanlarını aşağıda sizlere sunuyoruz.

 

Ev ve Siteler İçin Parafudr Kullanımı

Aşırı gerilim ve yıldırım her geçen gün için elektrik tesisatlarıyla ilgili önemli bir sorun haline gelebilmektedir. Ülkemizde ise yağışlı günlerin artması nedeniyle yıldırım düşmelerine çok fazla rastlamaktayız. Yıldırım düşmesi nedeniyle etkilerden korunmamız için evlerimizde parafudr kullanmalıyız. Özellikle evlerimizdeki beyaz eşyalar, televizyonlar ve bilgisayar yağışlı havalarda zarar görmektedir.

Sitelerde kamera CCTV sistemleri ise yıldırım sonucu yanarak ciddi maddi hasar oluşturabilmektedir. Bunun önüne geçmek ise doğru mühendislikle mümkün olmaktadır. Ev veya sitelerde IEC 62305 Obo bayileri ile yıldırımdan korunmanız için standartlara göre koruma yapmak gerekmektedir. Temel mantığımız ise bu noktada aynıdır. Kademeli olarak koruma ve doğru bir ürün seçiminden başlanmalıdır.

 

Evlerde Aşırı Gerilimle Koruma

Evlerde aşırı gerilimden veya yıldırımdan korunmak için binanın ana panosuna tip 1 + 2 parafudr yani hem iç aşırı gerilimlere hem de yıldırımlara karşı koruma sağlayabilen ürün kullanmanız gerekmektedir. Eğer bölgede yıldırım konusunda ciddi şekilde tehlike oluşuyor ise pahalı ekipmanlara ekstra önlem olarak prizleri koruma amacıyla parafudr kullanmalısınız. Yine yüksek katlı olan binalarda eğer katlarda tali şekilde pano varsa tali panolarda kullanılacak Tip 2 ürünler tavsiye edilmektedir. Obo Bettermann fiyat listesi ile istediğin ürün için talep oluşturabilirsiniz.

 

Sitelerde Kameralar ve CCTV’lerin Yıldırımdan Korunma Yöntemi

Siteler kamera ve CCTV gibi sistemleri yoğun olarak kullanabilmektedir. Obo Bettermann bayileri bu sistemlerin dışarda olması nedeniyle topraktan çok kolay darbe alarak yanabildiğini onaylamaktadır. Bu sistemleri korumak amacıyla ana panoları ve tali panoları korumanın yanında muhakkak son nokta korumasının yapılması gerekmektedir. IP kameralar, POE veya CAT için parafudr kullanılmalıdır.

 

Kamera Sistemleri Koruması Nasıl Yapılmaktadır ?

Kamera sistemleri kameranın türüne bağlı olarak doğru parafudr kullanılarak koruma sağlanmalıdır. Ev ve sitelerde son yıllarda yıldırım ile aşırı gerilimden kaynaklı sorunlardan etkilenmektedirler. Özellikle evlerimizde giderek daha çok hassas olan elektronik ürünler kullanılmakta, yıldırım darbelerine daha açık olabilmektedir. Bu nedenle doğru ürünlerin seçimi ve kademeli korumaların yapılması cihazlarınızı güvenle korumanızı sağlamaktadır. Bunun için Obo Bettermann bayileri ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bayiler ile Kaliteli Hizmet

Ülkemizin sınırları içerisinde farklı sektörlere hizmet eden çok fazla markalar ile bayilikler bulunmaktadır. Bu markaların en önemlileri arasında bulunan Obo Bettermann bayileri elektrik konusunda ihtiyaç duyduğunuz çeşitli ürünleri üretmekte ve en iyi şekilde sizlere sunabilmektedir. Bizlerde bayiliğini almış olduğumuz bu firmanın ürünlerini çok satan bir kuruluş özelliğini kazanmış bulunmanın yanı sıra Somelpa Elektrik, tarafınıza kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla ulaştırmaktan dolayı müşterilerimizden yoğun ilgi görmekteyiz.

Çok uzun yıllardır sizlere verdiğimiz kaliteli hizmetlerin karşılığında sağladığımız memnuniyet, zaman içinde daha da büyüyüp yol almamızı ve elektrik konusunda tüm gereksiniminizi bünyemizde barındırabilmemizi sağladı.

Obo bayileri yenilikçi sistemleri sayesinde bugün de her çeşit yapının elektro teknik altyapısında kullanılmak için üretilmiş olan sayısız ürünüyle çeşitli noktalarda bağlantıların yapılmasını çok kolay ve kaliteli şekilde sağlamıştır. Mesela bağlantı ve tespit sistemleri kategorisinde bulunan vidasız Universal klemens ürünleri, sert ve esnek olan kondüktörler için geliştirilmiştir. Oldukça basit bir teknik ile bağlama ve sorunları çözme olanağı sağlamaktadır.

Bununla birlikte kablo taşıma sistemi, yangından korunma sistemi, darbe gerilimlerinden ve yıldırım gibi sorunlardan korunma sistemi, kablo döşeme sistemi, döşeme altı sistemi ve anahtar priz sistemi kategori altında çok fazla üretilmiş olan ürünler bulunmaktadır. Sizler binalarınızın elektrik altyapısını hem kolaylıkla hem de daha güvenli bir şekilde oluşturmanıza imkan sağlamaktadır. Dolayısıyla Somelpa Elektrik olarak kaliteden hiçbir şekilde ödün vermeden üretim sağlayan Obo Bettermann bayileri ürünlerinin sorunsuz şekilde ulaştığını belirtmek isteriz.

 

Adım Adım Neden OBO Bettermann Ürünü Olan RKSM Magic Kablo Kullanmalısınız?

RKSM Magic Kablo serimiz birçok özelliğiyle fabrikalardan, inşaat gibi birçok tesiste önemli şekilde avantajlar sağlamaktadır. Obo Bettermann fiyat listesi

ile ilgili tüm bilgileri iletişim bölümünden sağlayabilirsiniz. Bu özelliklere bakacak olursak;

-RKSM modeli kablo tavalar 0,75 mm (100 – 200 – 300 mm) ile 0,90 mm (400 – 500 – 600 mm) kalınlıktaki saclardan imal edilmiştir.

-Kablo tavalarımız bir Ağır Hizmet Tipi olmakta ve özel perforeli taban şekliyle ile 1,5 metre konsolun aralığında 90 kg / metre (100 mm) ; 100 kg / metre (200 – 300 mm) ve 135 kg / metre (400 – 500 – 600 mm) yük taşımaktadır.

-Korozyondan Korunma : Tavalar IEC EN 10346 standartlarına uygun olarak 20 µm kalınlıkta çinko kaplı olmakta ve pre-galvaniz malzemeden üretilmektedir. Ek olarak , tavalar DIN EN ISO - 1461 standardına uygun olup 40 – 60 µm (ortalama 50 µm) kalınlıkta çinko kaplıdır. Sıcak daldırma ile galvaniz işlemine tabi tutulmuştur.

 

Montajı ve Diğer Bilgileri

Montaj şekli ise şirketimizin patentli MAGIC sistem olarak tam boy kullanımında ise somun, cıvata gerektirmeyen geçmeli bir sistemdir. Dolayısı ile dört işçi ile günlük 500 metre düz bir hat tava döşenebilir. 48 dakikada ise 1 km tava üç kişi ile döşenebilir. Sonuç olarak topraklama devamlılığı sağlanmakta ve ek bir tedbire gerek kalmamaktadır.

-Tüm tavalar VDE - Alman Mühendislerin Birliği tarafından test edilmektedir.

-VdS uyarınca 2092 Yangın Sprinklerinin altına montajı yapılmaktadır.

-EMC – Manyetik Alan Girişimi ise kapaksız şekilde 20 dB, kapaklı olarak 50 dB’dir.

-DIN 4102-12 standart şartlarına uygun olarak Yangın Anındaki Fonksiyon Devamlılığı sertifikası bulunmaktadır.

 

İnternet Sayfamızdan İletişim

Bizlere resmi internet sayfamızda bulunan iletişim bilgilerinden rahatlıkla ulaşabilir, mail olarak Obo Bettermann fiyat listesi ürünlerinden ihtiyacınız olanları talep edebilir ya da toplu alımlar için görüşme yapabilirsiniz. Bayiliğini üstlenmiş olduğumuz Obo Betterman ürünleri satış yapıldıkça stoklarda yenilenmeye devam etmekte ve bu sayede daima stokta ürün bulunmaktadır.

Siz değerli müşterilerimiz Somelpa Elektrik firmasıyla iletişim kurduğunuzda vakit kaybetme veya ürün bekleme gibi bir sorunla kesinlikle karşılaşmazsınız. Obo Bettermann bayisi Somelpa Elektrik’ten siparişinizi verdiğinizde belirtilen teslim tarihinde ürünler teslim edilmektedir.