Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Radsan Bayisi Somelpa Elektrik

 

Radsan elektrik bayisi Somelpa elektrik tüm Radsan ürünleri ana bayisi olup tüm ihtiyaçlarınız doğrultusunda ürün tedariği sağlamaktadır. İhtiyacınız olan Radsan ürünleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Radsan, topraklama ve paratoner alanında 69 yıllık deneyimini göz önüne alarak müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı amaç edinen bir firmadır. 1953 yılında kurulan firma müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de satış noktası bulunmaktadır. Savunma sanayi, hastane, tarihi yapılar başta olmak üzere birçok alanda proje üstlenmiş ve uygulamıştır. Sektördeki ulusal ve uluslararası standartlara bağlı kalmak kaydıyla, yurt içi ve yurt dışında etkinlik gösteren yerli-yabancı tüm kurum ve kuruluşların, faaliyet alanımıza konu olan ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamayı vazife edinmiştir.

64 bayisi buluna Radsan’nın en eski bayisiyle 30 yıllık çalışması bulunmaktadır. Ayrıca en uzak bayisiyle -Şili- 15 saatlik mesafesi bulunmasından dolayı Dünya devlerinin arasında sektördeki Türk temsilci olarak tanınma şansına sahip olmuştur.

Radsan ilk fabrikasını 1962 yılında kurmuştur, günümüzde sektördeki en büyük üretim tesisine sahiptir. Bu fabrikalarda 1974 yılında Türkiye’nin ilk Radyoaktif Paratonerini üretmiştir. 1998 tarihinde entegre üretim tesisini -26.000m2 alan üzerinde 7.200m2 kapalı alan- kurarak üretim kapasitesini genişletmek amacıyla adım atmıştır. 2002 yılında ise Türkiye’nin ilk aktif paratonerini üretmişlerdir.

Ulusal ve uluslararası standartlara, yasal mevzuatlara, müşteri ve şirket sözleşmelerini baz alarak çalışmalarını geliştirmeyi, ortaklarına karşı açık olmayı hedeflemektedir.

Bunun yanı sıra Radsan kalite belgelerinden 12 tanesine sahip bulunmaktadır. 2008 yılında sektörde ISO 14001 ve ISO 18001 belgelerini, 2002 yılında ise TSE-EN-ISO 9001 belgesini alan ilk firma konumundadır. Ayrıca sahip olduğu diğer belgelerden birkaçı; Topraklama ve Yıldırımdan Korunma Ürünleri Kalite Belgesi TS EN 62561-1, Atom Enerji Lisans, Kablo Pabucu Ürünleri Kalite Belgesi TS EN 61238-1 belgeleri sayılabilir.

Radsan ilke ve değerlerine uygun olarak ortaklarının güvenini kazanmayı, sistemdeki iyileştirmelerle büyümeyi, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı, kaliteli, ekonomik ürün ve hizmetleri ulusal ve uluslararası pazarda önder bir firma olmayı hedefler.

Bu amaca ulaşmak için; müşteri odaklı olup talepleri etkin bir biçimde karşılamada devamlılık sağlamayı ve müşteri şikayetlerini etkin olarak ele alıp gelişmeyi, çalışmalarımda iş sağlığı ve güvenliğini sağlamayı ve iş kazalarını önlemeye yönelik sistemler geliştirmeyi, acil durumlarda müdahaleye hazır olmak amaçları olarak sayılabilir. Ayrıca müşterileri, tedarikçileri, resmi kuruluşlar ve diğer ortaklarla yaptıkları iş birliği ile İSG -İş Sağlığı ve Güvenliği- performanslarını yükseltmeyi, doğal kaynakları doğru kullanarak, fabrika atıklarımızı azaltarak ve geri dönüşüm oranını her geçen gün arttırarak doğaya karşı saygılı olmak en önemli değerlerindendir.

 

ÜRÜNLER

Radsan yıldırımdan korunma alanında piyasada lider konumundadır.  Yıldırım algılama ve alarm sistemleri ürünlerini ulusal ve bölgesel olarak iki alanda ele alan Radsan, ulusal alanda Türkiye geneline 35 adet sensör kurulumunu yapmıştır. Bu sensörlerin deprem, yangın, sel, yıldırım gibi doğal afetlerin, bize ve doğaya verebileceği zararı en aza indirmektir. Bu zararları azaltabilmek için çözüm araştırması yapıp ürünlerini geliştirmektedirler. Yıldırım ve şimşekleri algılaması amaçlanan bu sistemin doğruluk -yıldırımları tespit oranı %95 oranına kadar çıkabilmektedir.  Sistemin çalışma şekli ise yıldırımın yoğunluğuna göre olası fırtınaları belirler ve 1 saat sonrasını modelleyerek kullanıcılara iletmesi şeklide olur. Bölgesel alanda ise kurulumunun yapıldığı alanın sadece 15km civarındaki yıldırımları algılar. Elektrik şiddeti ölçer ve belli bir seviyeyi aşınca alarm verilmesi şeklinde çalışır.

Sektördeki ulusal & uluslararası standartlara bağlı kalmak kaydıyla, yurt içi ve dışında etkinlik gösteren yerli-yabancı tüm kurum ve kuruluşların, faaliyet alanımıza konu olan ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamayı vazife edindik. 

 

SIKMALI KABLO PABUCU

SKP kablo pabuçları iki ayrı iletken türünü birbirine bağlar ve bakım, montaj gibi işlemlerde de kolaylık sağlamaktadır. Bir elektrik sisteminde bağlantının akışını yürütmekle görevli elemanlardır. Eğer direkt bağlantı olmaması gerekiyorsa bağlantının kalıcı şekilde olması istenirse sıkmalı kablo pabucu kullanılmalıdır. Burada önemli olan Skp seçimi yapılırken pabucun tipi, cıvata ölçüsü, ebatları, akım taşıma kapasitesi dikkate alınmalıdır. Kablo sıkılırken gereğinden uzun ya da kısa olmamalıdır. Radsan Skp serileri ise şunlardır;

  1. DIN 462335 Serisi
  2. TSE Serisi
  3. TSE Serisi Uzun Tip
  4. Ekonomik seri
  5. Alüminyum Serisi
  6. Bimetalik Serisi Standart Tip

 

EK MUF

Kabloların sızdırmazlık ve elektrik izolasyonunu sağlamak için kullanılır.

  1. DIN Serisi
  2. TSE Serisi

 

BARA

Aynı frekansa sahip ve aynı gerilimde olan elektrik enerjisinin biriktiği ve dağıtıldığı yerdir. Ünitelerin birbirleriyle olan iletişimini sağlar. Hammaddeleri ise bakır ve alüminyumdur. Ayrıca iletken olma özelliğine sahiptir. Pano, trafo, şalt sahaları, ölçme merkezlerinde kullanılır. Özellikle Radsan topraklama barası en çok tercih edilmektedir.

  1. Ana Baralar
  2. İzalatörlü Toprak Baralar

 

PARAFUDR

Aniden oluşan gerilimlere karşı elektrik sistemlerini koruyan mekanizmadır. Sisteme paralel olarak bağlanır ve gelen darbeleri toprağa iletiler. Yalıtkan olma özelliğine sahiptir. Yıldırım darbelerine , iç aşırı gerilimlere , hassas cihazların korunmasında etkilidir. En çok ana pano ve trafo girişlerinde kullanılır. Anahtarlama elektrik sistemlerinin hemen hemen hepsinde görülür bu da ani akım değişikliğine neden olabilir parafudr bunun oluşmasını engeller. Akışın normal seviyede ilerlemesini sağlar. Çalışma şekli devre kesicisine benzer aktif hatlarla izolelidir. A.G. Parafudr önemli koruma sağlayan ürünlerindendir.

 

PARATONER

Yıldırım düşmelerinde yapıya zarar vermesini engeller. Topraklama sistemine sahiptir, büyük ve gelişmiş bir mekanizması mevcuttur. Tüm paratoner sistemlerinin asıl amacı yıldırımın düşmesi sırasında enerjiyi direk toprağa aktarmaktır. Kurulumu bilgi ve tecrübe gerektirir. Paratonerin çalışma şekli ise uzun bir boru gökyüzüne uzatılır ve içinde iletken bir tel bulunur, bu sayede bulutların çarpışması esnasında elektrik akımı tel kısmına aktarılmaktadır. Aktif paratoner ise diğerlerine göre daha hızlı olup elektrik sisteminin korunması açısından daha güvenlidir. 

 

GALVANİZ TOPRAKLAMA ŞERİDİ 

Binaların elektrik direklerinin topraklanmasında kullanılır. Galvaniz sac olarak kaplaması yapılmaktadır. Binalarda elektriğin güvenli şekilde kullanılmasını sağlar. Her bina için uygundur.

Radsan bunların yanı sıra daha birçok ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Topraklama kabloları (NYA Topraklama Kabloları, NYY Topraklama Kabloları, NYAF Esnek Topraklama Kabloları…), dağıtım Klemensleri, topraklama klemensleri, bimetalik rondela, topraklama prizleri, statik topraklama levhaları, topraklama tamburları, rögarlar, bakır levha, topraklama ölçüm cihazları gibi geniş ürün yelpazesine sahiptir. Fiyat listesine ve Radsan genel katalog bilgilerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.