Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Viko Panasonic Bayi

 

Panasonic Life Solutions Türkiye, İstanbul’da yer alan endüstriyel tesislerinde faaliyet göstermekte olup, konfor, güvenlik ve enerji verimliliği sağlayan yenilikçi ürün ve çözümlerini dünya pazarlarına ulaştırmayı ve İnsan odaklı yaklaşımlarla daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunmayı hedeflemektedir.

2014 yılında gerçekleştirdiği yatırımla birlikte, sektörünün lider ve Super Brand statüsüne sahip markası VİKO’yu da bünyesinde bulunduran Panasonic Life Solutions Türkiye, 60’dan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile markalarını dünya pazarlarında başarıyla temsil etmekte ve Türkiye’deki sektör liderliğini sürdürmektedir.

Teknolojik dönüşümün gerektirdiği tüm entegrasyonların hayata geçirildiği endüstriyel tesislere sahip bulunan Panasonic Life Solutions Türkiye, kullanıcıların yaşam alanlarının kalitesinin artırılmasına yönelik ürünler ve çözümler üretmek ve yenilikçi ürünleri pazara sunmak için Ar-Ge, inovasyon ve tasarım çalışmalarını başarıyla yürütmektedir.

Panasonic Life Solutions Türkiye’nin ürün gamı içerisinde; Elektrik Anahtar ve Prizleri, Grup Prizler, Aksesuarlar, Alçak Gerilim Şalt Ürünleri, Sigorta Kutuları, Elektronik Elektrik Sayaçları, Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri, Akıllı Ev ve Bina Otomasyon Sistemleri, LED Aydınlatma Ürünleri, Profesyonel El Aletleri, Güneş Enerjisi Panelleri, Güvenlik Kamera Sistemleri ve Yangın Algılama Sistemleri yer almaktadır.

 

Viko Elektrik 

Viko Elektrik ve Elektronik Endüstriyel Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1966 yılında kurulmuş priz ve aydınlatma alanında çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır. Firmanın merkezi İstanbul’da bulunmaktadır, üretimini ise Sancaktepe’de bulunan 53.500 m2 ‘si açık, 42.500 m2’si kapalı olmak üzere Türkiye’nin bu sektöre ait en büyük endüstriyel fabrikasında yapmaktadır. Bu fabrikada hedeflenen güvenlik ve enerji tasarrufu sağlayan yenilikçi ürünler ile dünya piyasalarına ulaşmak ve müşterilerinin daha konforlu bir yaşam sürmelerini sağlamak için çalışmalar yapmaktadır.

Firmanın başarılarını; 1996 yılında ilk serileri olan Kardelen ve Yasemin serisi anahtar ve prizlerini üretmiş ve aynı yıl Samandıra’da bulunan tesislerinde ilk modern anahtar ve priz serisi üretimine başlamışlardır. 1998 yılında fabrikalarında üretmiş oldukları ürünler için dünya standartlarında üretim ve ürün belgesini almaya hak kazanmışlardır. 2005 yılında Thea markası kurulmuş ve elektrik anahtarında LED teknolojisi kullanılarak dünyada bunu ilk yapan firma olmuşlardır. Bu girişimlerinden sonra aynı yılda Tusiad – Kalder ulusal kalite başarı ödülünü aldılar. 2009 yılında markaları tanınmış marka statüsüne yükseldi. 2010 yılında Novella S Slider Dimmer adını verdikleri ilk dokunmatik elektrik anahtarını piyasaya sürdüler şeklinde sıralamak mümkündür.

2014 yılında Panasonic Life Solutions Türkiye bünyesine girmesiyle birlikte 60’tan fazla ülkeye ihracat yapmaya ve Türkiye’deki liderliğini sürdürmenin yanı sıra dünya pazarında da başarı yakalamıştır. Bulunmuş olduğumuz sektörde dünyadaki öncü firmalardan biri olmak ve iş hacmini genişletmek en önemli amaçları arasında yer alır. Viko’nun gelişmesi için edindikleri görev ortakların memnuniyetini göz önüne alarak ürün tasarlamak, üretmek ve dünya piyasasına sunmak şeklinde özetlenebilir.

Ürün yelpazesine elektronik sayaçlar, alçak gerilim ürünleri, akıllı bina sistemleri vb. ürünleri eklemiş ve piyasada başarı yakalamışlardır. Ürün yelpazesinde elektrik anahtar ve prizler, AG şalt ürünleri, grup prizler sigorta kutuları, aksesuarlar, bina otomasyonu, koruma ve kumanda amaçlı otomatik sigortalardan açık tip kesicileri, kontaktörlerden -motor sisteminin korunmasında etkili olan ve motorların anahtarla kullanılan etkili bir parça- motor koruma şalterlerine, enerji yönetimi ve ölçme alanında ise monofaze -alternatif bir elektrik akımıyla birlikte gerilim de taşıyan bağımsız bir enerji dalı-, trifaze ve kombi elektronik sayaçları kataloglarına ekledikleri ürünlerdir.

Marka oluşumlarına bakılacak olunursa standart klasmanda yer alan Karre, Kardelen, Carmen, Palmiye, Vera gibi anahtar priz markaları bulunmaktadır. Üst klasmanda bulunan Viko ARtline serisi altında Novella, Carmen Dekora ve Elegant markaları bulunmaktadır. En üst sırada yer alan lüks segmentte Thea blu, Thea Sistema, Thea Optima ve Neva markaları ürünleri müşterileriyle buluşturmaktadırlar.

Satışlarında Türkiye’de yaklaşık yüzde 55’lik bir pazar payıyla açık ara lider konumuna, yüzde 45’lik oranıyla da yurt dışında faaliyet göstermektedir. Türkiye’de lider olmasının yanında yurt dışı pazarlarında 3 ana bölgede yer almaktadırlar. BDT ülkeleri arasında yer alan Kazakistan, Özbekistan ve Gürcistan’da da piyasa liderliği konumundadır. Bu ülkelere ek olarak Kosova Polonya, Romanya , Angola, Makedonya ve AMEA (Afrika, Ortadoğu ve Asya) ülkeleri arasında da önemli bir pazar payına sahiptir. AG Şalt ürünleri kategorisindeki ürünlerinde yüzde 10’luk bir pazar payına sahip olması kendisini yerli markaların arasında liderliği elinde bulundurmasına olanak sağlamaktadır.

Bu ülkelerde yapış oldukları satışlarda marka ve ürünlerin tasarımlarının patent ve tescil hakları da kendilerinde bulunmaktadır. Avrupa Birliği arasında yer alan ülkeler için Almanya’da kurmuş olduğumuz, Ukrayna ve Rusya’da bulunan temsilcilik bürolarıyla müşterilerine hizmet sunmaktadırlar.

Viko tarafından çok fazla önem verilen ihracat gelecek için oluşturdukları planlarda stratejik olarak da büyük bir nem arz etmektedir .Bugün itibari ile bakılacak olursa 66 ülkede Viko markalı ürünler kullanıcılar ve tüketiciler tarafına ulaşmakta ve büyük beğeni kazanmaktadır.

Müşterilerinin çekinmeden markalarını tercih edebilmeleri adına güvenli, standartlara uygun, daha az maliyetli ürünler üretmeyi kendilerine amaç olarak belirlemişlerdir. Bu amaç doğrultusunda yasalara uygun, çevre kirliliğini önlenmesinde ve iş sağlığı güvenliğini doğru bir şekilde yürütmeyi süreçlerine eklemişlerdir. 

Bu amaçların getirilerde firma adına kazanılmış olan kalite belgeleri olarak dönüş yapmıştır. 2008 yılında ISO 14001 -bu belge firmanın Kalite Yönetim Sistemi’ne sahip olduğunu gösterir- ve OSAS 18001 – İş Sağlığı Güvenliği alanında alınabilecek uluslararası belge- belgeleriyle kaliteleri tescillenmiştir. Şirketin sahip olduğu diğer belgelerden birkaçı ISO 9001 Türkak - firmanın Kalite Yönetim Sistemi’ne sahip olduğunu-, ISO 45001 -Türkiye’de geçerli – İş Sağlığı Güvenliği alanında alınabilecek- , ISO 9001 IQNET, ISO 27001 belgeleridir.

Müşterilerinin isteklerini ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak yeni ürünler ve çözümler üretmek ve yeni ürünleri pazara sunmak amacıyla yasal mevzuata uygun olarak Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Ar-Ge politikalarından bahsedecek olunursa;

  • Yeni teknoloji araştırması yaparak piyasada rekabet etmek için yenilikçi ürünler tasarlamak.
  • Ar-Ge’ye verdikleri öneme paralel olarak standartları arttırarak en yüksek seviyeleri yakalamak amacıyla çalışmalar planlayıp ürün geliştirmelerini bu ölçüde yapmak.
  • Ürün üretiminde iş güvenliğinden ödün vermeden üretimi kolay, doğayı koruyarak ve daha az maliyetli ürünler tasarlamak.
  • Ürün tasarımında düzenli değişim için çalışmalarda teşvik amacıyla projeler yürütmek.
  • Başarılı çalışanları teşvik amacıyla Yüksek Lisans ve Doktora programlarına katılımları için teşvik etmek.

Ürünleri;

Anahtar Priz ürünleri oldukça talep görmektedir. Viko dimmer anahtar ise bunlara örnek gösterilebilir. Serileri ise,  Linnera serisi, Rollina serisi, Touchless serisi, Karre serisi, Meridian serisi, Palmiye serisi, Linnera Life serisi, Novella serisi, Trenda serisi, Thea blu serisi, Thea Ultima serisi, Thea Sistema serisi olarak gruplara ayrılır. Viko multi-let üçlü prizler çocuk korumalı olduğu için güvenlik açısından uygundur. Ürün çeşitliliği oldukça fazla olan Viko aynı zamanda kaçak akım rölesi, kombi sigortası şalteri, zaman ayarlı priz, otomatik sigorta gibi ürünlerinde satışını yapmaktadır. Viko fiyat listesine ve Viko ile sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.