Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Taşınabilir Solar Panel

Güneşin ışınlarının toplanarak enerji üretilmesini sağlayan kaynaklara güneş paneli denilmektedir. Güneş paneli sayesinde birçok alanda enerji tasarrufu sağlanabilmesi mümkündür. Özellikle tarımsal faaliyetler de, fabrika gibi yerlerde fazlaca enerji tüketimi olmaktadır. Bu enerji tüketimini en aza indirebilmek için yenilenebilir enerji olan Güneş panelinden faydalanmak doğru bir seçimdir. Güneş panellerinin farklı çeşitlerinin bulunduğunu bilmekteyiz. Güneş panellerinin enerji üretebilmesinin temeli panel boyutu, güneş ışınlarının yoğunluğu, ve güneş panelinde bulunan hücrelerin sıklığına göre değişiklik göstermektedir. Güneş panelleri enerji üretmek için ısıya değil ışınıma ihtiyaç duymaktadır. Yani bu paneller ile kış mevsiminde de enerji üretebilmek mümkündür.

Güneş Paneli Çevre Dostu

Enerji kaynaklarının hızlı bir şekilde tüketilmesinin ardından bazı önlemlerin alınmasına karar verilmiştir. Dünya üzerinde ve ülkemizde özellikle elektrik enerjisine katkısından dolayı güneş paneli kullanımına sıklıkla yer verilmeye başlamıştır. Güneş paneli kullanılırken çevreye zarar verip vermediği ile ilgili de bazı konular tartışılıyor. Güneş panelinin kullanım sırasında herhangi bir zararlı gaz açığa çıkarmaması ve sessiz çalışması tam bir çevre dostu olduğunun örneklerindendir. Hem yenilenebilir bir enerji olması, hem maliyetinin çok fazla olmaması Güneş panelinin çevreye zarar vermemesi ile birleştiği zaman oldukça faydalı bir ürün olduğu anlaşılabilmektedir.

Güneş Paneli Vergi Kapsamına Girer Mi?

Ülkemizde kullanılan bazı kaynaklar için belirli bir vergi tutarı ödenmektedir. Güneş paneli kullanımı ve güneş panelinden üretilen enerjinin satışını gerçekleştiren kişiler bu konu ile ilgili vergi ödenip ödenmediğini de merak etmektedir. Güneş panelinden üretilen enerjinin kullanımı ve satışı sırasında bir dönem vergi ödenmesi öngörülmüştür. Fakat Daha sonrasında yenilenebilir enerji desteğinin artması ve insanların bu alana yönelmesi için bu vergi kaldırılmıştır. Vergi kaldırıldıktan sonra bir dönem stopaj ödemesi devam ederken son dönemlerde bu stopaj ödemesi de ortadan kaldırılarak bu alanda gelişimin önü açılmıştır.

Güneş Panellerinin Boyutları

Güneş panellerine kullanım alanlarına göre farklı boyutları olmaktadır. Ev için veya İşyeri için kullanılacak olan paneller ev tipi panel olarak adlandırılmaktadır. Tarla gibi alanlarda kullanılacak olan panellerin boyutları daha büyük olurken büyük endüstriyel alanlarda kullanılan panellerin hem boyutları hem Güneş hücreleri birbirlerinden farklı olmaktadır. Bir panel türü de taşınabilir solar panel olarak adlandırılan güneş panelleri dir. Panellerin enerji üretimleri 210 ila 320 watt arasındadır. Katlanabilir çanta şeklinde taşınan Bu güneş panellerinin kullanışlı olduğu oldukça açıktır. Özellikle piknik alanı gibi yerlerde ihtiyaç duyulması halinde taşınabilir solar paneller den yardım alınmaktadır.

Güneş Paneli Temizliği

Güneş panellerinin kirlendiği zaman enerji üretiminde veriminin düştüğü biliniyor. Bu sebep ile zaman zaman güneş panellerinin temizliğinin yapılması gereklidir. Herhangi bir yerin temizliği yapılır gibi güneş paneli temizliği yapılması Elbette ki mümkün değildir. Bu panellerin temizliği sırasında iyonik su kullanılması önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca panel yüzeyi temizlenirken yumuşak yüzlü fırçaların kullanılması bu yüzeyin zarar görmemesi için önem arz etmektedir. Güneş paneli temizliği sırasında kirlenmeyi önleyici maddeler kullanılması enerji üretiminde katkı sağlamaktadır. Güneş panellerinin temizlik periyotları ise kullanıldıkları alana göre ve kirlilik oranına göre değişiklik göstermektedir.