Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Solar Paketler Nelerden Oluşur?

Solar paketler konutlarda, işletmelerde, deniz araçlarında ve daha da önemlisi doğrudan güneş ışınları üzerinden elde edilen enerjinin depolandığı malzemelerden meydana geliyor. Bu bağlamda solar paketler en geniş kapsamlı içeriğe sahip olan ergonomik dizayna sahip olan en kaliteli yenilenebilir enerji sistemidir. Kullanımı kolay olmasının haricinde düşük fiyat tarifeli olduğundan tüketicilere ekonomik anlamda da tasarruf yapabilme imkanı sunuyor. Elde edilmek istenen güneş enerjisinin solar paketlerin içeriğinde yer alan malzemelerin düşürülmesi veya yükseltilmesiyle doğru orantılı olabiliyor. Solar Paketler Hakkında Bilinmesi Gerekenler 81 ilimizden tercih edilen solar paketler zengin içeriklidir. Ancak geniş içerikli olmasına rağmen pratik bir kullanım olanağı sunuyor. Bu kapsamda kullanımı, kurulumu ve sökümü oldukça kolaydır. Kusursuz bir solar paketin içeriğinde güneş paneli, jel akü sistemi, modifiye sinüs inverter sistemi ya da tam modifiye sinüs inverter sistemi, şarj kontrol cihazı, 6 milimetrelik çapa sahip olan kırmızı ve siyah solar kablo, MCU konektör sistemi, sigorta panosu ve montaj sistemi gibi birçok ek malzemeler yer alması gerekiyor.

Solar Paketlerde Yer Alan Sistemler Ne İşe Yarar?

Solar paketlerde yer alan sistemlerin her biri farklı işleyişe sahiptir. Güneş paneli, yenilenebilir enerjinin solar panellerde elektrik enerjisine dönüştürülmesinde en önemli role sahip olan sistemdir. Jel akü, elektrik enerjisini gerek duyulması durumunda doğrudan kinetik enerjiye dönüştürmede rol üstlenen kimyasal tepkimeler üzerinden aktif olan sistemdir. Ayrıca jel akü içeriğinde elektrolitler de yer alan akülere sunulan isimdir. Modifiye sinüs inverter sistemi, doğrudan güneş panelleri üzerinden elde edilen enerjinin kullanılabilir enerjiye dönüştürülmesinde aktif bir şekilde rol üstlenen sistemdir. Kare dalga üreten ve özellikle küçük çapta enerji gereksinimlerinin karşılanmasında kullanılan sistemdir. Tam sinüs inverter, güneş panellerinden elde edilen enerjinin kullanılabilir enerjiye dönüştürülmesinde rol alan, sinüs akımı meydana getiren ve modifiye sinüs inverter sistemin yer alamadığı büyük çaplı işlevlerde rol alan sistemdir.

Diğer Sistemlerin Görevleri

Solar paketlerdeki diğer sistemlerin görevleri ise farklıdır. Şarj kontrol cihazı, güneş enerjisi üzerinden elde edilen enerjinin en kusursuz şekilde işlev görmesinde rol alan sistemdir. Konnektör, sistem içerisinde bağlayan veya bağlantı eylemini gerçekleştiren mekanizmadır. Köprü görevi üstlenen bu sistem teknolojik bağlantıların kumanda yani kontrol edilmesinde görev üstlenen mekanizmadır. Dingil adını ana temel cihaza bağlama görevi alan sisteme konektör adı verilir. Montaj sistemi ise, cıvata, somun gibi ek malzemelere sahip olan sisteme denir. Sigorta panosu, isminden de anlaşılacağı üzere sigorta panosunun düzenlenmesinde rol alan mekanizmadır. Solar panellerde yer alan malzemelerin kullanıma bağlı olarak işlev aksaklığı da söz konusu olabiliyor. Bu durumda solar güneş panelinde işlev düşmesi meydana gelebiliyor. Solar Paketlerde Kullanım Avantajları Birçok yönden avantajlar sunan solar paketler diğer elektrik üretim sistemlerine oranla zorlu koşullarda dahi kolay kullanım olanağına sahiptir. Ek harcamalar yapılmasına gerek duyulmadan solar paketler güneşin olduğu her ortamda güvenli bir şekilde kullanılabilir.