Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Solar Lamba Nedir? Ne İşe Yarar?

Geniş bir kullanım sahasına sahip olan solar lamba, bu bağlamda en çok tercih edilen yenilenebilir enerji sistemleri arasında yer alıyor. Kullanımı son derece basit olması sebebiyle dış müdahaleye gerek kalmadan pratik bir şekilde işlev görebiliyor. Güneş ışığı üzerinden aktif olan lamba anlamına da gelen solar lamba gündüz saatlerinde doğrudan güneş ışınlarından elde ettiği enerjiyi kendi içerisinde yer alan özel bir akü sistemi üzerinden depoluyor. Bu sayede güneş ışınlarını bu akü veya pil sistemi üzerinde hızlı bir şekilde elektrik enerjisine dönüştürüyor. Güneş ışınları battığında ise aydınlatma işlevine geçer ve aydınlatma sensörleri yeniden aktif oluncaya dek bu işlemi devam ettirir. Diğer elektrik üretim sistemlerine oranla daha düşük maliyet sunan lamba güneş ışınlarından elde ettiği elektrik üretimini doğrudan ilgili alanda yayılmasını sağlar. Sıradan elektrik sisteminde gerek yüksek maliyet ve gerekse de ek masraflar söz konusudur. Ancak bu lambada herhangi bir ek tesisat çekilmesine gerek yoktur. Sistem tek başına işletme ve konut çatı kısmında kurularak güneş ışınlarını depolama özelliğine sahiptir. Solar lamba elektrik üretim sistemi sıradan elektrik üretimden farklı bir işleve sahiptir. Sıradan elektrik üretiminde zaman zaman kesinti durumu söz konusu olabiliyor. Ancak solar lambalarda güneş ışınları söz konusu olduğu müddetçe işlev sorunu söz konusu değildir.

Kullanım Alanları

Lambaların kullanım alanları oldukça geniştir. Bu kapsamda birçok konutlarda, müstakil tipi evlerde, işyerinde, kamu kurumlarında, otellerde, özel sektör firmalarında, turistik merkezlerinde ve daha birçok değişik alanlarda kullanılıyor. Solar lambalar gerçek anlamda güneş ışınlarının bulunduğu tüm ortamlarda güvenle kullanılabilir. Kent dışı yerleşim bölgelerinde elektrik tasarrufu amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Tüm bunların haricinde kara yollarında yer alan trafik ışıklarının yanında da bu lambalar tercih ediliyor. Bu lamba özellikle elektrik faturalarının düşmesini sağladığından birçok kamu kuruluşları tarafından da tercih ediliyor. Deneyim gerektirmemesi sebebiyle teknik destekler alınmadan da kurulabiliyor ve sökülebiliyor.

Solar Lamba Fiyatları

Elektrik sisteminin döşenmesi, kullanılması yüksek maliyetli olabiliyor. Bu durum beraberinde tüketicilerin ekonomik anlamda zarar görmesine neden olabiliyor. Ancak bu lambalarda bu gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir. Çünkü bu kaliteli elektrik üretim sistemi hem düşük maliyetli ve hem de oldukça ergonomiktir. Yani elektrik sisteminden farklı olarak daha düşük düzeyde yer kaplıyor. Bunların haricinde solar lamba fiyatları her dönem değişebiliyor. Firmalar arasında da bu fiyat tarifelerinde farklılık görülebiliyor. Kaliteli ve güvenilir solar lamba üretici firmasından bu sistem daha cazip fiyat tarifesinden satın alınabiliyor.

Kullanımda Dikkat Edilecekler

Solar lamba sadece güneş ışınları yer alan bölümlerde kullanılabilir. Bu bakımdan bu elektrik üreten sistemin yapıların çatı kısmında ve özellikle bolca güneş ışınlarının alındığı kısımda monte edilmesi gerekiyor. Aksi durumda lambadan minimum düzeyde fayda sağlanabilir. Solar lamba sistemi sadece güneşli günlerde işlev görebilir. Güneş ışınları olmadığı süreçlerde fayda sağlaması söz konusu değildir.