Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Sokak Aydınlatma Ürünleri Nedir?

Sokak aydınlatması önemli bir ihtiyaçtır. Sağlık, güvenlik ve günlük hayatın sürdürülmesi sokak aydınlatma teknolojileri ile mümkündür. Açık alandaki bahçe, park yeri, yollar, siteler, okullar, hastaneler ve her türlü kamu kurum ve kuruluşları ile apartmanlar ve müstakil evlerin çevresi mutlaka aydınlatılmalıdır. İnsan toplulukların artarak kitleler haline dönüşmesi artan elektrik faturaları ile birlikte enerji kaynaklarında tasarruf ihtiyacını da beraberinde getirmiştir.

 Hal böyle olunca yeni nesil aydınlatma malzemesi yapan firmalar, teknolojiler ile elektrik tasarruf çalışmalarına katkı sağlayacak aydınlatma ürünlerinin yapımına önem vermiştir. Böylece dünya teknolojilerini yakından takip edilerek, A sınıfı aydınlatma ürünleri ile tasarruf sağlanarak milli ekonomiye katkıda bulunulmuştur.

İyi bir sokak aydınlatma sisteminde;

Yüksek aydınlatma performansı, her mekanda yeterli ışık ve güçlü watt düzeyi bulunmalıdır. Ayrıca eski usül ile çalışan aydınlatma sistemleri değiştirilerek yerlerine yeni nesil az enerji çok verim sağlayan lambalar takılmalıdır. Aydınlatmada kullanılan armatürler ve aydınlatma direklerinin ömrünün uzun olması gerekir. Sırf bu değişiklik sayesinde bile önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanarak, görsel açıdan da son derece dekoratif seçimler yapılmış olur. Işık ekipmanlara çevreye uygun malzemelerden seçilmelidir. Ergonomi ve estetik ihmal edilmemeli, aynı zamanda zorlu iklim koşullarına karşı dayanıklı ürünler piyasaya sürülmelidir.

Sokak Lambalarında Teknolojik Özellikler

Son sistem aydınlatma ürünlerinde yukarıda belirtilen kriterlere ilavaten;

 Giriş ve çıkış geriliminde uygun voltaj ayarlı ürünler sunuyoruz. Frekans değerleri, çalışma modu ve akım sabitliği için gerekli olan hz değerleri ise ortamın durumuna göre artıp, azalabiliyor. Mekanik özelliklerde ise çalışma sıcaklığı,malzemenin çeşidi, konsol çapı ve tertibatın kurulacağı alana ayrıca dikkat ediliyor.

 Buna göre net ağırlık ve paket boyutları tespit edilebiliyor. Aydınlatma da ışık ve diğer ölçümler kadar sistemi ayakta tutan gövde kısmının da tasarımcılar tarafından ayrıca üzerinde duruluyor. Sistemlerde aydınlatmanın gövde kısmı alüminyum ve profil çelik malzemeden üretilmektedir. Böylece sararma ve renk değişimine karşı dayanıklı bir yapı oluşturuluyor. Yüksek ışık geçirgenliği ve homojen yayılım birim alanda kaliteli bir aydınlatma sağlıyor.

Kapak kısımları ise ısı ve darbeye karşı temperli cam ile muhafaza ediliyor. Lamba modellerinde kullanılan led sistem sayesinde 100.000 saat ömrü olan lambalarımız yüz yirmi derecelik bir açıda yüksek aydınlatma sağlayabiliyor. Işık sistemindeki dayanıklı gövde elektrostatik toz boya ile kaplanarak daha dirençli hale getiriliyor. Kurulum, kullanım ve olası arıza durumlarında sürücü bölümü sayesinde kolay müdahale edilebiliyor.