Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Siemens Elektrik bayi

Siemens Elektrik Bayisi Somelpa Elektrik Tüm siemens ürünleri hakkında müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Siemens AG (Berlin ve Münih) 165 yıldan uzun bir süredir teknolojik mükemmelliği, inovasyonu, kaliteyi, güvenilirliği ve uluslararası faaliyetleri simgeleyen global bir teknoloji devi.

 

Elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon alanlarına odaklanan Siemens, 200'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Enerji verimliliği ve kaynak tasarrufu sağlayan teknolojilerin üretiminde dünyanın en büyük markalarından biri olan Siemens, denizüstü rüzgâr türbinlerinde birinci sırayı alırken, enerji üretimine yönelik kombine çevrim gaz türbinlerinde dünya liderlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Siemens ayrıca, enerji iletimi çözümlerinde de önemli bir tedarikçi ve endüstriyel otomasyon, sürücüler, yazılım ve altyapı çözümlerinde de öncü bir şirket olarak konumlanıyor. Aynı zamanda, bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans görüntüleme sistemleri gibi tıbbi görüntüleme cihazlarında da önemli tedarikçilerinden olan Siemens, laboratuvar diagnostiğinin yanı sıra klinik BT alanında da lider bir şirket.

 

Anahtarlı Otomatik Sigortalar, NH Bıçaklı Sigortalar, SITOR Hızlı Sigortalar, NEOZED ve MINIZED Sigortalar, DIAZED ve SILIZED Sigortalar, Hata Akımı Koruma Anahtarları (Kaçak Akım Koruma Röleleri), Alçak Gerilim Parafudrları, Silindirik Sigortalar ürünlerinin üretimini yapmaktadır.

HAKKINDA

Siemens 1847 yılında Almanya Münih’te kurulmuştur. Avrupa’nın en büyük teknoloji holdingidir. Uluslararası alanda üç ana sektörde -endüstri, sağlık ve enerji- faaliyet göstermektedir.  Türkiye’de teknolojiye olan ilgisi ve köklü bilgisiyle; enerji, altyapı, elektrifikasyon gibi alanlarda 165 yıldır faaliyet yürütmektedir. Bu alanlarda yapmış oldukları yeni ürünler ve uygulamalar markaya dünya lideri konumuna gelmesinde önemli birer yardımcı olmuşlardır. Tesislerinde geliştirmiş oldukları yeni ürünlerle elektronik ve mühendislik alanlarında Türkiye’de de güvenilir bir iş ortağı olduğunu göstermektedir.

Çevre teknolojilerin uluslararası alanda en büyük üretici konumunda olmasıyla toplam gelirlerinin üçte birinden fazlasını geri dönüştürülebilir ürün ve çözümlerden elde etmektedirler. 2009 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 150 bin metrekare alanın üzerine kurulan Entegre Üretim Tesisleri açılmış ve bu tesiste enerji sektörüne yönelik ürünler üretilmeye başlanmıştır. Avrupa’da bulunan bu sektöre ait tesisler arasında en yenilikçi ve modern üretim tesislerinden biri olmakla birlikte Siemens Türkiye’de bulunan tesisler arasında yeşil bina sertifikası (LEED Gold) almaya hak kazanan ilk tesis başarısını elde etmiştir. Siemens üretim yerlerinde aydınlatma gibi alanlarda çeşitli teknolojik sistemin kullanılması yüzde 25 enerji, sensörlü bataryaların kullanılması ve yağmur suyunun toplanması yüzde 50 su tasarrufunda bulunulması konu ola sertifikanın alınmasını sağlamıştır.

En son teknolojiyle yenilikçi düşünce yapısıyla Siemens’in sektördeki liderliği yakalaması, diğer bir taraftan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayarak yeniliklerin uygulanması, rakip firmaların müşterilerine sunamayacakları imkanları sunmasını şirketin vizyonları olarak belirtebiliriz.

Müşterilerinin talepleri doğrultusunda ürünlerin geliştirilmesiyle müşteri memnuniyetinin devamlılığının garanti altına almak, ürünlerin güvenli olması ve ürünle ilgili problemlere hızlı çözümler ve hizmet sunmak, karşılarına çıkan fırsatları yüksek performans göstererek ulaşmayı hedeflemek kalite açısından lider bir kuruluş olmak amacıyla edindikleri kalite politikalarındandır. Amaç edindikleri bu politikalar sayesinde 1991 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazanmışlardır.

Sosyal sorumluluklarının farkında olan Siemens çalışanların çalışma koşullarının için sağlıklı bir ortam oluşturularak performans ve motivasyonunu arttırmayı ve meslek hastalıklarını önlemek, doğayı kirletebilecek tehlikeleri belirleyerek oluşabilecek tehlikelere karşı önlemler almak, sağlık – çevre konularında sorumlu olan firmalarla ortak olarak performansı arttırmayı ve sürekli gelişmeyi prensiplerinin arasına alarak uygulamayı hedeflemektedirler.

Kendilerini amaç edindikleri politikaların getirisi olarak sertifikalar kazanmışlardır. Hak kazandıkları ilk sertifikayı faaliyete başladıkları ilk yıllarda, 1987 yılında TS 5018-1 EN 60898-1 belgesini alarak elde etmişlerdir. Aldıkları bu belgeden kısa bir süre sonra 1998 yılında doğaya verdikleri önemin karşılığı olarak ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini almışlardır. Çalışanlarının güvenliğini doğru bir şekilde sağlamaları ise 2005 yılında ISO 45001 İş Sağlığı Güvenliği sertifikasını almalarını sağlamıştır. Son aldıkları belge ise 2014 yılında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası olmuştur.

 

SIEMENS ÜRÜNLER

Alçak gerilim; 1 ve 1000V arası voltaj alçak gerilim olarak adlandırılmaktadır. Alçak gerilimde güç düşümü ve enerji kaybı fazla olduğundan voltaj seviyesi yükseltilerek elektriğin uzun mesafelere kaybın azaltılarak aktarılması sağlanır ve dağıtım bölgesindeki trafolarla gerilimi düşürülerek konut ve işyerlerine alçak gerilim seviyesinde ulaştırılır. Alçak gerilim ürünlerini sıralayacak olursak konutlarda; elektrik anahtarları, otomatik sigortalar, devre kesiciler, kaçak akım röleleri, parafodur gibi ürünler yer alır. Sanayide ise, reaktif güç kontrol röleleri ve yardımcı ekipmanları, enerji sayaçları, enerji analizörleri, ölçüm cihazları, yük ayırıcılar, devre kesiciler, kontaktörler, motor koruma şalterleri, röleler, yol vericiler gibi alçak gerilim ürünleri bulundurmaktadır.

5SV6 ark hatası algılama cihazı; IEC pazarında üçüncü nesil firmalar arasında yangın önleme ürünlerini sunan ilk üretici olmuştur. Tek modüler genişlikte bütünleşmiş otomatik sigortaya sahip ilk cihaz olmasıyla birlikte dünyada bulunan aynı tip ürünler arasında en küçük cihaz olmaktadır.

Sigorta sistemleri; lider firma olarak aşırı yüklenme ve kısa devrelerde kabloları ve elektrikli cihazları korumak amacıyla eksiksiz bir cihaz portföyü sunmaktadırlar. Kategorideki ürünlerden örnek olarak NEOZED Sigorta Sistemi - özellikle dağıtım panosu teknolojisinde, endüstriyel şalt panolarında ve kontrol panolarında kullanım-, LV HRC Sigorta Sistemi -özellikle dağıtım panosu teknolojisinde, endüstriyel şalt panolarında ve kontrol panolarında kullanım-, Fotovoltaik Sigortalar - Ters akım durumunda modüller ve modül bağlantı kabloları için koruma- gösterilebilir.

SENTRON anahtarlama cihazları; elektrik sistemlerinin güç şebekesiyle bağlantılarının güvenli bir şekilde kesilmesi, insanları olduğu kadar sistemleri korumak için de önemli. Elektrik ekipmanlarında güvenli, standartlara uygun ve etkili anahtarlama için müşterilerine kapsamlı SENTRON anahtarlama ürünleri ile olası elektrik arızalarına karşı korumaktadır.

Orta gerilim; 1000 Volt – 35000 Volt arası voltaj orta gerilim olarak adlandırılmaktadır. Orta gerilim şebekeleri küçük şehirler ve sanayi bölgelerine elektrik enerjisinin taşınmasında kullanılır. Orta gerilimler şehirlerin girişindeki dağıtım trafolarına bağlanır. Buradan abonelere dağıtılır.

Jeneratör panoları; enerji santrali türünden bağımsız olarak Siemens jeneratör panoları birden fazla avantaj sağlamaktadır. Çevre dostu olmasının yanı sıra minimum kurulum ve bakım maliyeti

Kaçak Akım Rölesi

Elektrik sisteminde kaçak akımı tespit eder ve açma kapama yaparak mekanizmayı korur. Cihaz kaçak akım gerilimi sırasında enerjiyi keser. Otomatik sigortayla yan yana kullanılabilir. Evlerde veya endüstriyel alanlarda tercih edilebilir. Tiplerine ve hassasiyetlerine göre ayrılırlar.

Kontaktör

Motor sisteminin anahtarlanmasını sağlayan cihazdır.  Motorun içinde enerji akışını sağlama görevini yerine getirir. Bu cihazın en önemli özelliği ise akıma karşı hassas değildir, tek başına kullanılamazlar. Sanayide veya endüstriyel alanda tercih edilir.