Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Pregalvaniz Kablo Kanalı

Pregalvaniz kablo kanalı kaplama metal sacın sıcak daldırılması ile 10-14 mikron çinko ile kaplanması işlemine denilir. Diğer bir ifadeyle Pregalvaniz işlemi, çelik ürünlerin yüzeyine bir kaplama oluşturmak için galvanizasyon sonrası sıcak haddelenmiş sacın bir yağlama işleminden geçirilmesidir. Bu işlem, çinko kaplamanın mekanik koruyuculuğunu artırırken aynı zamanda estetik bir görünüm sağlar.

Pregalvaniz, özellikle inşaat, otomotiv ve metal sanayi gibi alanlarda kullanılan çelik ürünlerin korunmasında yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu kaplama, çelik ürünlerin korozyona karşı dayanıklılığını artırır ve uzun ömürlü olmalarını sağlar. Kaplama kalınlığı uygulamaya göre farklılık gösterebilir. Pasa karşı dayanıklılığı oldukça fazladır. Pregalvaniz Tava TSE ve ISO standartlarına göre üretilmektedir. Standart olarak 3 m boyutunda üretimi yapılmaktadır. Pregalvaniz sac olarakta adlandırılmaktadır. Pürüz olmadan kaplama yapılmaktadır.

Pregalvaniz Ve Galvaniz Arasındaki Fark

Pregalvanizasyon: Bu yöntemde, metal öğe önceden galvanize edilir. Yani, metalin yüzeyi, genellikle çinko ile kaplanmadan önce bir dizi hazırlık işlemine tabi tutulur. Bu hazırlık işlemleri genellikle yüzeyin temizlenmesini, pasın ve diğer kirleticilerin uzaklaştırılmasını içerir. Daha sonra, çinko kaplama işlemi gerçekleştirilir. Pregalvaniz kaplama metal, korozyona karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olma avantajına sahiptir.

Galvanizasyon: Bu ise, metalin yüzeyinin korozyona karşı korunması için çinko kaplama işleminin yapılmasıdır. Galvanizasyon işlemi, genellikle sıcak daldırma veya elektroliz gibi yöntemlerle gerçekleştirilir. Metal öğe, sıcak çinko eriyiğine daldırılarak veya elektrolitik bir çözelti içinde çinko kaplama işlemine tabi tutularak kaplanır. Bu işlem, metalin korozyona karşı dayanıklılığını artırır ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Bu nedenle, pregalvanizasyon, metalin galvanizasyon işlemine tabi tutulmadan önce uygulanan bir hazırlık işlemidir, galvanizasyon ise metalin çinko kaplama işlemidir. Pregalvaniz sac fiyatları ise istenilen boyuta göre değişmektedir.

Sıcak Daldırma Galvanizasyon (Hot-Dip Galvanizing): Bu yöntemde, çelik ürünler önce bir asidik temizlik işleminden geçirilir, ardından erimiş çinko banyosuna daldırılır. Çelik ürün, erimiş çinko ile kaplanır ve daha sonra çıkarılır. Çelik ürün, çinko kaplama sıcakken soğutulur ve sertleşir. Bu yöntem, genellikle büyük yapısal parçaların (çatı kaplama, korkuluklar, direkler vb.) korunması için kullanılır.

Pregalvanizasyon (Pre-Galvanizing): Bu yöntemde, çelik ürünler önce sıcak haddelenir ve daha sonra çinko kaplamak için bir galvanizasyon işleminden geçirilir. Pregalvanizasyon işlemi sırasında, sıcak haddelenmiş çelik ürünler bir çinko banyosuna daldırılmaz; bunun yerine, çelik ürünlerin yüzeyleri çinko kaplamak için bir yağlama işleminden geçirilir. Bu yöntem daha ince parçaların (levhalar, borular, teller vb.) kaplanması için kullanılır ve genellikle daha estetik bir görünüm sağlar. Her iki yöntem de çelik ürünlerin korozyona karşı korunmasını sağlar, ancak uygulama alanları ve prosesleri farklılık gösterir.


Eae Pregalvaniz Kablo Kanalı

 

Eae yüksek kaliteli demir esaslı sac malzemeden üretim yapmaktadır.  Delme ve bükme işleminden sonra TS EN ISO 1461 standartlarına uygun şekilde daldırma işlemi yapılarak kaplama oluşturulur. Çinko kaplamadan önce gerekli temizleme ve yağ alma işlemleri sayesinde dayanıklılığı artırılır. Son işlem olarak yıkama, durulama yapılmalı ve daha sonra flux ile geçirilmektedir. UKE Kablo Kanalı ve diğer kanallar modüler yapıları sayesinde kolay kullanım sağlamaktadır.

E-Line UK Kablo Kanalları

Pregalvaniz ile üretilen bu kanallar dayanıklı olmakla birlikte çinko kaplaması sayesinde uzun ömürlüdür. 0,8 / 1 / 1,2 / 1,5 / 2 mm kalınlıklarda üretilmektedir. Gövde üzerinde delik kısımları yoktur. Eğer kapak ile kullanılırsa tozlanmayı engeller. Hızlı ve kolay montajı mevcuttur. 90 dereceye kadar bükülme özelliğine sahiptir. Yangına dayanım sertifikaları bulunmaktadır.

Otopark, otel, fabrika ve sanayi tesisleri, gıda işletmeleri gibi alanlarda kullanılması uygundur.

 

UKD Kablo Kanalı

Gövde üzerinde delik yoktur. Zengin aksesuar çeşitleri mevcuttur. UKE modülleri ile uyumluluk sağlamaktadır.

UKS Kablo Kanalı

Eae Uks kablo kanalı kabloları dış etmenlerden koruyarak darbe almasını engellemektedir. Bu kanal türü otomatik üretim hatlarıyla üretilerek standart kanal boyu mevcuttur. Kablo tavası seçimi kanaldan geçecek kabloların miktarına göre belirlenmektedir. uks sac kanal sisteminin montajı oldukça kolaydır.

UKY Kablo Kanalı

Kabloların güvenli şekilde taşıyarak ergonomik çözüm sunmaktadır. Aksesuar malzemeleri kolayca sisteme eklenerek kullanılır. Kullanım alanları ortamın şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Somelpa Elektrik pregalvaniz ürünlerini kısa sürede temin ederek müşterilerine ulaştırmaktadır. Gelişmiş hizmet ağı ile Türkiye’nin farklı yerlerine kolayca teslim yapılmaktadır.