Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Ürün Katalogları

- MEKAS KATALOG

Mekas Kablo Bayi

 

Mekas Kablo Bayisi, Somelpa Elektrik Tüm Mekas ürünleri için bizi tercih edebilirsiniz.

Faaliyet alanı: zayıf akım kablosu üretimi,

Mekas Kablo sanayi ve ticaret anonim şirketi, 2009 yılından günümüze odağına müşteri memnuiyetini alarak; konutlar için zayıf akım kablo sektöründe ürünlerini geliştiriyor, üretiyor ve pazarlıyor. Ürünlerimiz müşterilerimizin yaşam kalitesini sürdürmeye devam ediyor. 10.000 metrekare kapalı alana sahip Mekas kablo tesisi, toplamda 13.000 metrekarelik bir arazi üzerinde yer almaktadır.

Mekas kablo müşterilerin kalite ve üstün hizmet beklentilerini karşılayan güvenilir bir çözüm ortağıdır. 2016 yılında İstanbul Samandıra da bulunan 5000 metrekare üretim tesisini, 2021 yılında İstanbul / Sancaktepe bölgesine taşımıştır.

Üretim tesisinde TSE, CE VE ISO 9001-2000 bünyesine dahil ederek yerel ve global pazarlarda müşteri odaklı üretimi sayesinde tercih edilen bir şirkettir. Türkiye’nin dört bir yanında İstanbul Anadolu Yakası, Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Ege, Akdeniz ve Trakya Böl. olmak üzere ülkemizin dört bir yanında bulunan satış merkezlerinde müşterilerine hizmet vermektedir.

Mekas kablo ödeme ve müşteri ihtiyaçları konusunda sağladığı esnek ve hızlı çözümler sebebiyle tercih edilmektedir. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmektedir.

Kurulduğu yıldan beri artan büyüme ile 2017 / 2019 yılında Türkiye’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ilk 100’de 38. sırada yer alan, aynı zamanda kablo sektörüne yönelik ulusal ve uluslararası pazarda faaliyet göstermektedir. Mekas Kablo; kaliteli ürünleri, satış işlemleri ile bulunduğu sektöre çözüm üretmektedir. Artan dijitalleşme, fırsatlar sunan ve aynı zamanda sektörü çok büyük zorluklarla karşı karşıya bırakan bir dönüm noktasını temsil ediyor. Dijital dönüşümün yaşandığı bu dönemde yeni düzen uyum açısından Mekas kablo, endüstri 4.0 yönelik “Endüstri 4.0 Kablolar” ile pazara değer katmaktadır. Üretim sürecinin dijitalleştirilmesi ve akıllı hale getirilmesi günümüz endüstrisinin ihtiyacıdır. Akıllı yaşam alanlarına, donanımlı sistemlere (akıllı fabrikalar, akıllı binalar, akıllı üretim, otomatikleştirilmiş ve dijital makineler) yönelik kablo sektöründe oluşabilecek ihtiyaçları karşılamaktadır.

 

Ürünlerimiz;

Kumanda / Kontrol Kabloları, Koaksiyel Kablolar, CCTV Kamera Kabloları, Diafon Kabloları- Kordon Kablo,  Telefon Kabloları, Data Kabloları,  Zil Telleri-Yangın / Alarm Kabloları, Yangına Dayanımlı Kablolar,  Dijital Kablolar, Endüstri 4.0 Kablolar, Silikon Kablolar,  Otomotiv kabloları, PUR Kablo satışını gerçekleştirdiği ürün gruplarıdır.

 

Kumanda / Kontrol Kabloları

Enerjiyi ve sinyali ileterek karşısındaki cihazı harekete geçirmeyi sağlayan kablolardır. Bu sayede iki cihazın iletişimi sağlanmış olur. Ev, fabrika, apartman, otel gibi alanlarda kullanımı oldukça yaygındır.

YSLY Kablo, HSLH Kablo, YSLYCY Kablo, HSLHCH Kablo, H05VVC4V5-K (NYSLYCYö-J) Kablo, H05VV5-K (NYSLYö-J) Kablo, YSLYQY-JZ Kabl, LIYY, LIHH, LIYCY, LIHCH, LIY(St)Y, LIH(St)H, LIY(St)CY, LIH(St)CH, LIYY-TP, LIYCY-CY, LIYCY-TP, LIY(ST)Y-TP, LIY(ST)CY-TP, L-2YH(Q)H …

 

Koaksiyel Kablolar

İçinde metalik maddelerin olduğu ve dışının yalıtkan bir madde ile kaplı kablolardır. 4 kesitten meydana gelir, orta noktasında sinyali bulunur. Bir nevi bakır kablo ürünleri arasındadır. Kullanım alanları ise TV, telefon ağları, yerel ağlardır. Bu ağların yüksel sinyallerini iletmede yardımcı olur. İçindeki bakır yüksek elektrik akımını engeller.

50 OHM Koaksiyel Kablolar : RG58 C/U Kablo, RG213 U Kablo (WİFi, savunma sanayi, GPS …)

75 OHM Koaksiyel Kablolar: MINI U4 (CU/AL), MINI U6 (CU/CU) – TWIN, RG6 U4, RG6 U4 TRISHIELD, RG6 U6 (CU/CU), RG6 U6 TRISHIELD ( CU – CU ), RG11 U4, RG11 U6

 

CCTV Kamera Kabloları

Görüntü sinyalini ve elektriği ileten kablolardır. Kamera sisteminin aktif şekilde çalışması için bu kabloya ihtiyaç vardır. Görüntü açıldığı zaman bu kablo yardımıyla monitöre aktarır.

MİNİ COAX CCTV, MİNİ COAX CCTV – ARA KILIFLI, MİNİ U4 CCTV, MİNİ U4 CCTV – ARA KILIFLI, KX6 CCTV

 

Diafon Kabloları

Bina içi tesisatta ses ve diafon için kullanılır. Kullanımı oldukça yaygındır. Güvenlik açısından tercih edilir.

 

Kordon Kablo

Birden fazla tele sahip düşük elektrik enerjisi ile çalışan kablo türüdür.

 

Data Lan Kabloları

İnternet dağıtımı yapmak için kullanılan kablodur. Modeme bağlanarak cihaza internet akışını sağlar. Tüm ağ bileşenleri için kurtarıcı bir araçtır. Ofis, bina gibi alanlarda tercih edilir.

CAT5E 25 AWG, CAT6 24 AWG, CAT5E 24 AWG, CAT6 23 AWG, CAT6A U/FTP, CAT7 S/FTP

 

Endüstri 4.0 Kabloları

Veri akışının daha hızlı iletilmesini sağlayan kablolardır. Ağ haberleşmesinde, Swatch’lar, servo sürücüler gibi yerlerde kullanılır.

PROFINET, PROFIBUS, HEAT 6722 ECE-R 118, EIB BUS YCYM, RS-485, CAN BUS LI2Y(ST)CH, LOADCELL, J-2YH(ST)C11Y FRNC/SN

 

Yangın Alarm Kabloları

Yangın alarm kabloları genellikle güvenlik ve dahili telefonlar için kullanışlıdır. Çünkü olası bir yangında kablonun ısıya dayanıklı olması gerekir. Yangın kolay eriyen kabloda ilerleyerek tüm yapıya ulaşır. Bunun için kazalara önlem amaçlı bu kablo türü tercih edilir.

J-Y(St)Y...Lg, J-H(St)H...Lg, H-YY, J-HH

 

Yangına Dayanımlı Kablolar

JE-H(St)H...Bd FE 180 PH 120, LIHH FE180 PH120, LIHCH FE180 PH120, LIH(St)H FE180 PH120, LIH(St)CH FE180 PH120

 

Pur Kablolar

Sert kimyallara dayanıklı olan kablonun dışında bulunan kılıf için kullanılan üründür. Herhangi kesme, çekme ya da aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Pvc izole; LIY11Y, YSL11Y, LIYC11Y, YSLYC11Y, LiY30Y

Pur İzole; 11YSL11Y, 11YSLC11Y

Tpe izole; Li12Y91Y, Li12YC11Y, Li12Y11Y

Pe İzole; Lİ2YCY11Y, Lİ2YC11Y

Pp İzole; Li9YC11Y

Silikon İzole; SiSL11Y

 

Silikon Kablo

Özellikle ağır sanayide kullanılan kablo türüdür. Eğer herhangi bir ısıya maruz kalırsa iletkenliğinden bir şey kaybetmez.  Ayrıca ısı ile karşılaştığında erimez. Hafif olması sayesinde tercih edilir.

SIMH, SIMH-C1, SIHF, SIHF-C1 Cu/Sn, SIF, SIAF

 

Otomotiv Kabloları

Otomobiller için geliştirilen özel kablolardır. Araç mekanizmasına bağlanarak enerjinin aktarımını sağlar.

FLRY-A, FLRY-B, FLR31Y11Y-A, FLY

 

Servo Motor Kabloları

Mek-power servo; MEK-POWER SERVO 2YSLCY-JB, MEK-POWER SERVO 2YSLCYK-JB, MEK-POWER SERVO 2YSLCY-JB (3+), MEK-POWER SERVO 2YSLCYK-JB (3+)

Mek-data servo

Mek-flex servo

 

Yassı Aydınlatma Kabloları

Aydınlatma için kullanılan kablolardır. Islak ve nemli yerlere dayanıklıdır.

FTL 07VVH6-F

 

Sulama Kabloları

Otomatik sulama cihazlarında, dış ortamlarda veya kontrol sistemlerinde kullanılır. Hava şartlarına dayanıklıdır.

J-2Y-2Y

 

Telefon Kabloları

Telefon sistemlerinde kullanılan kablolardır. Telefon santrali ve abone dağıtımında ihtiyaç duyulan üründür.

PDV, PDV-K, PDH, HBH

Mekas Kablo bayileri arasında olan firmamız aracılığıyla bu ürünlerin siparişini vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.