Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Legrand Zaman Saati Nedir?

Legrand zaman saati belirli bir süre aralığında ayarlanabilme özelliğine sahip çok fonksiyonlu elektriksel bir üründür. İstenilen zamana ayarlanabilme özelliğiyle kullanıcıya kolay kullanım imkanı verir. Kullanıcı iki adet zaman dilimi girebilir saat dakika ve saniye ayarı yapılarak kurulumu gerçekleştirilir. Cihaza ne zaman duracağı ve ne zaman çalışması gerektiği bilgisini girilerek cihaz belli zaman kapsamında ayarlanmış olur. Cihaz On ve Off şeklinde başlangıç ve bitiş olarak programlanabilir. Ülkenin yerel saati de eklendikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Ayrıca haftalık ayarlama imkanı da vermektedir. Legrand zaman saati üzerinde kontaklar mevcuttur, kumanda devreleri ile cihazın kontrolü sağlanabilir. Zaman rölesinden farklı saat girilir ve kontak çıkışı verilir, ayarlanan süre kadar üstünden zaman geçmesine gerek yoktur. Analog ve Dijital olarak iki tip olarak ayrılır. Dijital saatler daha hassas bir yapıya sahiptir, hata payı oldukça düşüktür. Astronomik olan modelleri de vardır. Bu modellerde haberleşme özelliği de olabilir. Vakti geldiğinde uyarı verir, avantajı ise en küçük zaman birimi bile ayarlanabilir. Analog ürünlerde bu durum uygulanamaz, potansiyometre yardımıyla ayarlanır. Analog ürünlerin diğer dezavantajı ise istenilen sürelerde 5 dakikalık bir sapma meydana gelebilir. Dijital olan saatler coğrafi konumu girilerek yapılır, enlem ve boylamı hesaplayarak gün doğumunu ve gün batımını hesaplar yaz ve kışın olan farklılıkları hesaplayarak tekrar ayarlama gerektirmez. Zaman saatlerinin yaygınlaşmasıyla beraber elektriğin boşa harcanması yerine daha tasarruflu şekilde kullanımı sağlanmıştır. Kullanılan alana göre ray tipi olarak montajlanır ya da pano kapağına, anahtar priz kasasına sabitlenir. Birçok çıkışı bulunmakta olması işlevselliğini arttırmaktadır, her çıkış farklı zamanı programlayabilir. Daha fazla ürüne gerek kalmadan hem maliyet hem de yerden tasarruf sağlanabilir.   Zaman Saati nerelerde Kullanılır? Aydınlatma sektöründe oldukça talep edilen ürünlerden biridir. Reklamların bulunduğu billboardlarda dükkan tabelalarında, bahçe sulamasında veya sokak, park, cadde, bulvar aydınlatmasında, okullarda ders zili sistemlerinde, fabrikalarda mesai zillerinde, havuz dolum kontrolü, ısı kontrolü için genellikle tercih edilmektedir.  Zaman Saati Bağlantısı Nasıl Yapılır? Öncelikle zaman saatine zaman faktörü belirtilir(coğrafi alana göre verilmelidir).  L ucuna faz N ucuna nötr iletkenler bağlanır ve enerji akımı sağlanır. Sonra saatin üzerindeki tercihinize göre bir köprü atılır. Son adım ise köprü atılan kontaktan çıkışı kontrol edilerek donanım çıkışı yapılır. Ayrıca her tırnak 15 dakikaya denk gelir.

Legrand Zaman Saatleri Nelerdir?

Son yıllarda maliyetlerin artmasıyla elektrik ve zaman tasarrufunu yarıya indirmek için bu saatlere gereksinim artmıştır. Legrand’ın ürün portföyünde bulunan zaman saatleri maliyetlerinizi oldukça düşürmektedir. Günlük veya haftalık programlama yapılabilir. Özellikle günlük ayarlanan saatler her gün tekrar tekrar ayarlanma gerektirmez, her gün kendiliğinden devreye girerek çalışır. Haftalık programlı saatlerde ise her güne aynı ayarlama yapılabilir. Özellikle aydınlatma ürünlerinde %20 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Legrand Analog Zaman Saatleri;

 • Legrand analog zaman saatleri manuel ayarlanabilen 230V AC gerilime uygun olan saatlerdir.
 • Ön tarafında bulunan kumanda tırnağı sayesinde zaman saatinden ayrı olarak çalışır.
 • Devamlı 1 konumunda veya 0 konumunda tutulabilir.
 • Dikey kadranlı analog zaman saatinde ise rezerv özelliği sayesinde enerji kesintisi olsa bile etkilenmez.( rezerv süresi 100 saattir)
 • Raya montajlanabilir, günlük veya haftalık ürün seçeneği vardır. Bir diğer özelliği de 16A kontak akım taşıma kapasitesine sahiptir.

Legrand Dijital Zaman Saatleri;

 • Analog saatten farkı konum ayarı olmasıdır, yapılan programlama ile bulunduğunuz yerin zaman farklarının oluşmasını engeller.
 • USB kiti olan dijital saatlerde tüm programı bilgisayarınızdan ayarlayıp yedekleyerek diğer zaman saatlerine transfer edebilirsiniz. Standart dijital saatleri 56 programlama seçeneği vardır.
 • Düğme ve ekran için aydınlatması mevcuttur.
 • Hassasiyet oranı oldukça fazladır.
 • Data anahtarından zaman saatine program kopyalanabilir.
 • LCD ekranı ile kullanımı oldukça rahattır. Yapılan ayarlamada saniye bile girebilirsiniz.
 • 1 veya 2 çıkış seçeneği vardır (çok çıkışlı zaman saatleri) ve 5 yıl rezerv süresine sahiptir. Otomatik yaz ve kış düzenlemesini kendi yapar. Günün kısalmasını veya uzamasını dikkate alır.
 • Konum ayarlı saatler de 4 çıkış bile bulunabilir.
 • Standart dijital saatler ISO ve CE sertifikaları vardır.
 • Mühürlü kapatılabilir kapak kullanılır
 • Dil seçeneği vardır

Legrand günlük zaman saatleri de günlük olarak sadece bir kere ayarlamak yeterlidir. Boşa enerji harcanmasına engel olur.

Legrand Zaman Saati Ayarlama Nasıl Yapılır?

Kapağı açtığınızda şeffaf bir mekanizma vardır. Alt kısmındaki saat simgesine dokunduktan sonra saat ayarı yapılır. Her çentik 15 dakikaya tekabül eder. Bu çentikleri yönlendirerek ayarlama yapılabilir.   Somelpa Elektrik, Legrand bayileri arasındadır. İhtiyaca uygun olarak ekonomik ve dayanıklı zaman saati fiyatları ve modelleri için iletişime geçebilirsiniz.