Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Ürün Katalogları

- 2020 Türkçe Katalog-kael

Kael Bayisi

Kael Mühendislik 1992 yılında İzmir’de Türkiye’nin öncü markalarından olmak amacıyla kurulmuş ve günümüzde de faaliyetini sürdürmektedir.  Kuruluşundan itibaren diğer firmalardan her zaman farklı bir yol izlemeyi hedef olarak almışlardır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Kael bu hedefte de istemiş olduğu seviyeye ulaşmayı başarmıştır. Uygun fiyata bağlı olarak sunulan kaliteli ürünlerin yanı sıra yenilikçi ürünler ile markanın ön planda tutulan iş ortakları, çalışanlar ve müşteriler açısından aranan firma olmayı başarmıştır.

Kuruluşundan çok kısa bir süre zarfında emin adımlarla büyüme hedeflerine ulaşmıştır. Büyüme hedeflerini sırayla gerçekleştirmesiyle beraber ürün yelpazesini de genişletmiştir. Ürün yelpazesini genişletmesiyle Ar-Ge’ye daha fazla önem vererek bulunmuş oldukları piyasada yerlerini daha fazla sağlamlaştırmış oldular. Geniş ürün çerçevesi ile yeni pazarlara yer bulmuş bununla birlikte de 40’tan fazla ülkeye ihracat yapmaya başlamışlarıdır.

Bulunmuş oldukları sektörde dünyadaki öncü firmalardan biri olmak ve iş hacmini genişletmek en önemli amaçları arasında yer alır. Kael ’in gelişmesi için edindikleri görev ortakların memnuniyetini göz önüne alarak ürün tasarlamak ve dünya piyasasına sunmak şeklinde özetlenebilir. Kael Mühendisliğin ürün yelpazesinde yer alan ürünleri sayacak olursak; kontrol röleleri, şebeke analizörleri, enerji ve güç ölçerleri,  multimetreler , ampermetreler ve voltmetreler, zaman saatleri, sıcaklık kontrol cihazları sayılabilir.

Doğaya karşı doğru bir tutumla, güvenli çalışma ve çevre ortamı içerisinde çalışanların bu değerler doğrultusunda eğitilmesi, çalışmış olduğu firmaya bağlı personellerle çalışmak.  Üretim yapmak için nitelikli ama az maliyetli hammaddeler seçmek, müşterilerinin yapmış oldukları şikayetleri en kısa sürede cevap vermek ve çözümünü sağlamak. Kanun ve tüzüklere göre üretim yapmak. Müşterilerden ürünler için gelen talepleri ekonomik, zamanında ve güvenilir ürünlerle sunmak,  ilgi çekebilecek fikirleri Ar-Ge’ye verilen önemle üretmek ve bu şekilde firmanın Pazar payını arttırmak ve aynı sektörde çalıştığı diğer markalarla rekabet şansını arttırmak kalite politikaları olarak sayabileceğimiz maddelerdir.  Müşterilerinin taleplerini gidermek amacıyla yaratıcı fikirlerle araştırma ve geliştirme faaliyetlerine öncelik vererek, üretmiş oldukları ürünler sayesinde pazar payını arttırarak yoluna devam etmeyi hedeflemektedirler.

Kael Mühendislik olarak çalışmalarına yönelik elde edilen -çalışanlar, tedarikçiler ve paydaşlar dahil olmak üzere- markayla ilgili olan bilginin gizliliğini korunmasını sağlamak bilgi güvenliği kapsamında uygulamakta başarılı oldukları değerlerden biridir. Tüm tesislerinde ve operasyonlarında bütün çalışanları, tedarikçileri, müşterileri, ziyaretçilerine sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı temenni etmektedir.

Çalışma ortamı, az maliyetli ve kaliteli ürün, doğaya korumaya karşı alınan önlemlerin beraberinde sertifikalar elde etmişlerdir. Bunlar EAC -Avrupa Ekonomi Birliği ülke pazarlarında ürünlerin yer alabileceğini gösteren belge-, CE -Avrupa Birliği tarafından teknik mevzuat uyumu çerçevesinde verile belge-, Yerli Malı Belgesi -Malın yerli olduğunu gösteren belge-, ISO 9001- Kalite yönetim Belgesi- belgelerine sahiplerdir. Kael bayileri arasında ollan  firmamız aracılığıyla tüm ürünlerine ulaşabilirsiniz.

ÜRÜN

Reaktif güç kontrol rölesi otomatik olarak ayarlanan güç katsayısına ulaşmak için kondansatörleri devreye alıp çıkartma görevini yapan elektronik cihazdır. Gösterge, kıyaslama ünitesi ve çıkış röle devre katlarından oluşur. Reaktif güç rölesi üç ana işlevsel bölümden oluşur; ölçme, karşılaştırma ve anahtarlama. Ölçme Bölümü; Güç katsayısı düzenlenecek sistemin reaktif güç gereksinmesini belirleyebilmesi için reaktif güç kontrol rölesine akım ve gerilim bilgilerinin girilmesi gerekir. Gerilim bilgisi bazı rölelerde iki fazdan, tek fazla çalışan rölelerde ise faz-toprak geriliminden yapılan bağlantıyla sağlanır. Gerilim ve akım bilgilerini alan röle, şebekeden çekilen reaktif gücü ölçebilir. Bu ölçümde iki yaklaşım söz konusudur. Birinci yöntem, gerilimin sıfır olduğu anda akımın büyüklüğünü ölçme temeline dayanan ‘Sıfır Kesme” yöntemi, ikincisi, akım ve gerilim dalgalarının çarpımını elde ederek doğrudan reaktif güç bileşenini belirleyen “çarpım” yöntemidir. Karşılaştırma Bölümü; Ölçme bölümünden karşılaştırma bölümüne gelen sinyal, sistemin reaktif güç gereksinmesini veya fazlalığını belirtir. Anahtarlama Bölümü; Karşılaştırma bölümünden gelen bilgiyi kullanarak kademe kontaktörlerini denetler.

Kael Sıvı Seviye Rölesi

Sıvı seviye rölesi kullanım süresi uzun olan bir anahtar mekanizmadır. Sıvı seviyesini kontrol etmek ve sıvıların doldurmak boşaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Akaryakıt depoları, artezyen kuyuları , yağ tanklarında kullanılabilir. Yüksek voltaja sahip ve güvenlikli olması avantaj sağlamaktadır.

 

Kael Astronomik Zaman Saati

Günün her saati bulundukları şehre tanımlı olarak gösterme özelliğine sahiptir. Şehrin enlem ve boylamını ölçerek bilgi vermektedir. 32 adete kadar program seçeneği sunmaktadır. Üzerinde bulunan LCD ekran sayesinde cihazın ayarlanması, kolaylıkla sağlanabilir. Ek rezervleri bulunur, zaman ve program bilgilerinin silinmesini engeller. Ayrıca kullanıcılar cihazı uzaktan kontrol etme imkanına sahiptir.

 

Kael Faz Koruma Rölesi

Motorların 2 faz altında çalışmasını engeller. Bu sayede cihaz fazla ısınmaz ve düşük besleme gerilimine karşı korunmuş olur.

 

Kael Çok Fonksiyonlu Zaman Rölesi

İçindeki dahili pil ile çalışan hassas ve kolay mekanizmaya sahip cihazdır.  Kablolama maliyetini düşürür ve montajı kolay bir ürün olma özelliği taşımaktadır. 1 milyon kontak açma ve kapama imkanı sunar.

 

Kael bayisi Somelpa Elektrik tüm ürünleri müşterilerine güvenli şekilde ulaştırmaktadır. Kael 2022 fiyat listesi için iletişime geçiniz.