Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Kaç Güneş Paneli İhtiyacınız Var Nasıl Anlarım?

  Güneş Paneli  Enerji kaynakları, modern hayatın devamlılığını sağlamak için muhtaç olduğumuz sistemlerin en önemlileri arasında yer alıyor. Termik santraller, hidroelektrik santralleri en bilinen enerji kaynağı üreticileri. Ne Yazık ki bu santraller, beraber yaşadığımız doğaya ciddi zararlar veriyor.   Doğaya verdiğimiz geri dönülmez zararın bir telafisi olarak güneş enerjisi, potansiyel kurtarıcılar olarak tanımlanıyor. Güneş enerjisi sistemi kurulacak olan binanın ne kadar enerjiye ihtiyacı olduğunu bilmek, kaç güneş paneline ihtiyacınız var? Sorusunu cevaplamanızda yardımcı olacak bilgilerden yalnızca bir tanesi. Sistemi kurmadan önce hedeflerinizi belirlemeniz çok önemli.  

Solar Panelin Yararları

İster ev, ister işyerinde olsun güneş enerjisi, tüketen kullanıcılar doğayı korumakla kalmıyor, maddi tasarruflarını da desteklemiş oluyor. Güneş enerjisini kullanmak isteyen tüketicilerin sahip olacağı avantajları sıralayacak olursak;  

  • Sınırsız enerjiye sahip olan güneş enerjisi tüketicileri, günlük yaşamlarında herhangi bir nedenden enerji kesintisine maruz kalmıyor.
  • Doğa dostu güneş panelleri sayesinde doğanın dengesini bozan kirliliği önlüyor. Bu sayede temiz dünyanın varlığına katkıda bulunuyorsunuz.
  • Genel tüketicinin maruz kaldığı zamlardan etkilenmeyen kullanıcı, maddi tasarruf yapıyor.
  • Güneş enerjisi kurulumu yapılmış müstakil evlerin emlak değeri artıyor.

 

Güneş Paneli İçin Bilinmesi Gerekenler

  Güneş Paneli  Güneş enerjisi kullanımının sağlıklı şekilde yapılması için öncelikle ne kadar enerjiye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Bunun için daha önce ödemesini yaptığınız elektrik faturanıza bakabilirsiniz. Faturanın üstünde eviniz için kullandığınız elektriğin Watt bazında değerini görürsünüz. Bu sayede kullandığınız enerjiyi tespit edersiniz. Her bölgenin iklimine göre güneşin ışın süresi farklıdır. Yani güneşin ne kadar süreyle kendini gösterdiği ve panellerin ihtiyacı olan ışınların ne kadar süre, bölge coğrafyasını etkilediği bilgilerine sahip olmanız gerekir.  

Güneş Panelinin Uyumluluk Hesabı

  Aylık sürelerde bölgeye düşen ışık sayısı 1 kilowatt olarak kabul edilir. Yaşadığınız bölgenin maruz kaldığı güneş ışınlarının değerini, güneşin panel için yararlı enerji gönderdiği süreyle çarparak ve bulduğunuz sayıyı almayı düşündüğünüz panelin sahip olduğu watt gücüne bölerek, konut için ne kadar panele ihtiyacınız var? Sorusunun cevabını bulursunuz.  

Çatınızın Panel İçin Uygunluğu

  Güneş panellerinin montajı için çatınızın ne kadar alana sahip olduğu bilgisini edinmek çok önemli.  Çatınızın Güneş paneli montajı için eğiminin ne kadar olduğu bilgisini edinmeniz gerekiyor. Montajlar genel olarak 15 ila 50 derece arasındaki eğime sahip çatılara yapılabiliyor.  Paneller 24-25 metrekare alanında kullanıma sahip. Montajın yapılması için çatınızın bu alana sahip olması gerekiyor.  

Güneş Paneli İçin Çatınız Ne Kadar Sağlam?

  Standart kullanılan panellerin ağırlığı, tahmin edildiğinden daha hafiftir. Ancak panelin çerçeveleri ve diğer aparatları eklendiğinde bu ağırlık 275 kilogramı bulur. Bu nedenle çatınızın panelleri taşıyacak güçte olup olmadığını tespit etmelisiniz. Çatınızın sağlamlığını ölçmeki montaj sırasında gerçekleşebilecek birçok koplikasyonu önlemenizi sağlar.  

Güneş Panellerinde Kalite Farkı

  Polikrital güneş panelleri sektörde en çok rağbet gören ürünler arasında yer alıyor. Uygun fiyat çeşitliliği nedeniyle tüketicilerin, en çok tercih ettiği ürün olan polikristal güneş panelleri, beklenen performansı genellikle gösteremiyor.  Son zamanlarda tüketicinin de bilinçlenmesiyle polikristal paneller yerine monokristal güneş panelleri tercih edilmeye başladı. Performans bakımından tüketicinin daha çok verim aldığı monokristal paneller, tüketicinin yaptığı yatırımı destekleyen niteliklere sahip.   Maddi tasarrufu da temel alan güneş enerjisi, monokristal panellerin kullanımıyla tüketicinin bütçesine yardımcı oluyor. Özellikle evinize güneş paneli sistemi kurmak istiyorsanız, bu konuyla ilgili vereceğiniz karalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bilinçli tüketiciler, güneş enerjisi konusunda doğru karaları verdiklerinde, doğayı kirlilikten koruyor.