Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Ürün Katalogları

- İNFORM

İnform Bayileri

Firma 1980 yılında Inform Elektronik adıyla kurulmuştur. Firmanın kurulma amacı endüstriyel elektronik sistemleri tasarımını yapmak ve inşasını gerçekleştirmektir. Kuruluşundan kısa bir süre sonra standart elektronik ekipmanlarını ve özel olarak üretilen ürünler farklı alanlara pazarlanmaya başlanmıştır. Dünya çapında teknoloji alanında lider olarak tanınmasını, deneyimleriyle birleştirdikleri yenilikçi karakterleriyle elde etmişlerdir.

28.000 m2 kapalı üretim tesisine sahip Inform Elektronik, burada elektrikli ürünler ve elektronik ekipman üretimine yoğunlaşmışlardır. Kesintisiz güç kaynağı sektöründe üretim yapılırken tüm süreçleri kendi bünyesinde bulunan tesiste yapan tek firma olma özelliğine sahiplerdir.

Tesiste üretim doğayı odak noktalarına alarak gerçekleşmektedir. Üretimin bütün aşamalarında çevreye zarar vermeden yapmaktadırlar. Doğal kaynakları doğru ve verimli ölçüde kullanmayı, gereksiz kaynak tüketimini azaltmayı ve bu kaynakların geri dönüşümünü sağlamayı, kirliliğin önlenmesi ve karbon ayak izlerini azaltmaya yönelik çalışmalar yapmayı görev edinerek üretim yapmayı sürdürmektedirler.

Müşteri taleplerini dikkate alarak, ihtiyaçları giderecek çözümler sunmayı öncelik vermişlerdir. Taleplere istinaden yelpazesinde İnform Akü ve Akü Donanım Cihazları, Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Sistemleri, Alçak Gerilim Panoları, Voltaj Regülatörler, Güç Kaynakları, Tıbbi İzole Güç Sistemleri, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, , İnvertörler, 19’ Rack Kabinleri ve diğer elektrikli ürünler ile birlikte ekipmanlar gibi ürünler bulunmaktadır.

2010 yılında Legrand Grubu bünyesine dahil olan Inform bayileri oldukça fazladır.  Türkiye’de 81 ilinde de bayisi bulunmaktadır. Legrand bünyesine katıldıktan sonra dünya standartlarındaki eğitimler alarak ve güncel stratejileri takip ederek 85’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmiş, ürünlerinin kalitesini de ekleyerek büyümesini sürdürmüştür.

Ürünlerinin kalitesini, Kalite Müdürlüğü tarafından verilen TSE belgeleri, ISO9001, ISO14001, ISO45001, ISO27001, ISO13485, COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi ve diğer belgelerle tescillemişlerdir.

 

İnform Kesintisiz Güç Kaynağı

Kesintisiz güç kaynakları (UPS), elektrik enerjisi ile beslenen sistemleri şebekede meydana gelen veya gelebilecek ani gerilim dalgalanmalarına karşı koruyan bunun yanı sıra enerji kesintisi sırasında enerji üreterek sistemin üretkenliğini sağlayan elektronik cihazlar olarak açıklanır.

Kesintisiz güç kaynakları, elektrik enerjisi ile beslenen sistemlere karşı iki görevi vardır. İlk olarak sistemi olumsuz şebeke koşullarına karşı korumaktır. Diğer bir görevi ise kesintisi sırasında bünyesinde depoladığı enerjiyi bir süreliğine sisteme aktararak sistemdeki acil işlemleri tamamlamak adına kullanıcıya zaman sağlamaktır.  Özetlemek gerekirse elektriksel sistemleri besleyerek, şebekedeki dengesiz olayları düzeltilmesine yardımcı olarak sisteme düzgün ve kaliteli enerji aktarımı yapan cihazlardır.

Elektriksel şebekeler içerisinde düşük veya yüksek gerilimli voltaj sıçramaları frekans değişimleri yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda elektriksel sistemlerin bir zarar almaması ve hizmetlerin devamlılığının sağlanması için enerjinin sabit olarak aktarımının yapılabilmesi ve devamlılığının sağlanması için kesintisiz güç kaynakları kullanılabilmektedir.

İnform 6 kva ups

Diğer ups ürünlerine göre daha fazla tercih edilmektedir.

Kesintisiz güç kaynağı bir diğer adıyla UPS, enerjinin sürekliliğinin olması gereken yerlerde kullanılmaktadır.

UPS’lerin başlıca kullanım alanları şunlardır;

 • Bilgisayarlar ve bilgisayar destekli otomasyon sistemleri,
 • Bilgisayar destekli üretim ve ambalajlama tezgâhları
 • Askeri radar sistemleri
 • Haberleşme ve yayın kuruluşları
 • Asansörler
 • Elektronik kapılar
 • Barkot cihazları
 • Elektronik teraziler
 • Acil durum aydınlatma ısıtma cihazları
 • Soğutma cihazları
 • Tıbbi elektronik cihazlar, hastaneler
 • Havaalanı aydınlatması
 • Hava trafik kontrol merkezleri

Başlıca kullanım alanlarıdır.

Piyasada bulunan İnform UPS’lerin 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Off-line cihazlar: Şebeke gerilimi belli tolerans halindeyse yükü doğrudan şebekeye bağlayan, şebeke gerilime toleranslar dışına çıktığı zaman kesintisiz güç kaynağı konumuna geçen ve kısa süreli besleme yapabilen türdür. Off-line UPS’lerin kullanımı amaçları elektrik kesintisinde çalışabilmek değil, kesinti durumunda bilgisayarı kontrollü olarak kapatma ihtiyacıdır.
 2. On-line sistemler: Her zaman devrede olan sistemlerdir. Bu şekilde çalışan UPS’ler de inverter her zaman devrede olduğu için herhangi bir kesinti anında off-line sistemlerdi görülen transfer gecikmesi meydana gelmez.  Her zaman en ideal korumayı on-line UPS’ler sağlar.
 3. Line-Interactive sistemler: Bu tip UPS’lerde şebeke varken evirici pasiftir ve durumda şebeke gerilimi regüle eden kısım ve akü şarj birimi aktiftir. Akü grubu ve evirici kısmı, şebeke enerjisi kesildiğinde devreye girer ve aküler üzerinden yükü besler. İnform ups ürünleri aşırı darbelere karşı dayanıklıdır. Ups alanında büyük başarılar elde eden bu firma Türkiye’nin her yerine satış yapmaktadır.

 

İnform Akü

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak kullanan ve ihtiyaç halinde elektrik enerjisini mekanizmaya ileten üründür. En çok kullanım alanı ise araç motorudur. Çünkü aracın ilk etapta çalışmasını sağlamaktadır.  Genel amaçlı kullanıldığında ise aydınlatmada ya da elektrikli bir ürünü çalışmasında etkin rol oynar. Sağlık sektöründe, inşaat ekipmanlarında, baz istasyonları gibi çeşitli yerlerde kullanılır.  Sulu veya jel tipten üretilmiş olan akülerde mevcuttur.

 

İnform bayileri arasında olan Somelpa Elektrik ürünlerini müşterilerine doğru zamanda ulaştırmaktadır.