Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Busbar Kanal Sistemi Nedir?

Busbar Kanal Sistemi yüksek katlı binaların ve fabrikalarda gelişen teknoloji ile ihtiyaç haline gelip üretilmiştir. 1950 yılında Avrupa da kullanılmaya başlamış, Türkiye’de ise EAE Elektrik öncülüğünde 1970 yılında üretimine başlanmıştır. Busbar elektrik enerjisinin taşınmasını ya da dağıtılmasını sağlayan modüler bir sistemdir. Busbar sistemlerinde taşıyıcı kısmı kalay ile kaplanarak alüminyum veya bakır ile izole edilerek metal bir yapıya yerleştirilir. İletken kısmı alüminyum ya da bakırdır. Kompakt busbar sistemleri tesislerde yatay -dikey enerji dağıtımında bulunabilir. Bağlantı noktaları soğuk perçinle sıkıştırılmıştır oluşabilecek darbelere karşı güçlendirilmiştir. Busbar sistemi dış gövdesi iletken ve çıkış kutularından oluşur. Busbar sistemi her açıdan tasarruf sağlamaktadır. 

 

Busbar Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 • Kablolu dağıtım sistemlerine kıyasla teknolojik olarak daha üst bir yapıya sahiptir.
 • Bina, fabrika, işletme gibi her alanda kullanılabilir
 • Fonksiyonel olma özelliğine sahiptir.
 • Metal bir gövde yapısına sahiptir, darbelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Sistem oldukça sadedir, kabloların oluşturduğu karmaşıklığı içermez.
 • Arıza veya kaza ihtimali oldukça düşüktür.
 • Kolayca yerinden sökülüp takılabilir.
 • Özel bir bakım gerektirmez
 • Herhangi bir kısa devrede busbar hattı zarar görmez
 • Yangın tehlikesi yoktur.
 • Busbar projelendirmesi kolay ve hızlı şekilde yapılabilir.
 • İşletim maliyeti oldukça düşüktür.
 • Olası bir yangında zehirli gaz salınımı olmaz
 • Estetik duruşu sayesinde alana modern bir görünüş kazandırır.
 • Boyutları küçüktür bu sayede fazla yer kaplamaz.
 • Kablolu sisteme kıyasla %60 tasarruf sağlar
 • Özel çıkış üniteleri ile enerjiyi kesintisiz almak mümkündür.
 • Hareketli kablo yoktur bu yüzden arıza veya kaza ihtimali düşüktür.
 • Isı transferi oldukça iyidir.
 • Halojen free olma özelliğine sahiptir.

 

Busbar Sistemleri Nerelerde Kullanılabilir?

Tershaneler, alışveriş merkezleri, oteller, depolar, trafolar, fabrikalar, gökdelenler, otomotiv sektöründe, sanayilerin montaj ve bakım atölyeleri, bina gibi pek çok alanda kullanılabilir.   Busbar Çeşitleri Nelerdir? Bolt- on Busbar Sistemi Akım alma çıkış kutuları ile enerji alınmasını gerçekleştiren sistemdir. Ek noktasına 160A-1000A akım alma kapasitesine sahip çıkış kutuları takılarak enerji aktarımı yapılır. Belirlenen kısımlardan akım alma çıkış kutuları ile enerji alınmasını sağlar. Direk kullanıma uygundur.   Aydınlatma Dağıtım Busbar Sistemleri Aydınlatma otomasyonunda kullanılır. Bakır iletken ve tam boy kalay ile kaplanır bakır oksit oluşması engellenir.   Trolley Busbar Sistemleri Hareketli enerji ihtiyacı olan sistemler için yapılmıştır. Gövdesi PVC ile kaplıdır. 4 ya da 7 adet yiv kısmı bulunur. Otomasyonlu depolar ve benzeri yerlerde kullanılabilir.   Plug-in Busbar Gövde kısmında yer alan bölmeler üzerinden akım alma çıkış kutusu vasıtasıyla enerji alınması sağlanan busbar sistemidir. Prizlerden akım alınması da olabilir.  

EAE E-LINE BUSBAR

Sağlam yapısıyla modern işletme ve binalarda her türlü güç ihtiyacına uygun olarak makina ilavelerine, enerji teminine, yerleşimde olan değişikliklerde kullanıma uygundur. Gövde kısmı sac ve alüminyumdan meydana gelmektedir. Özel çıkış üniteleri ile hızlı şekilde belirlenen noktalarda enerji akışı sağlamak mümkündür. E-Line KX Busbar E-line busbar sistemleri değiştirilme, taşınabilme, tekrardan kullanılabilme rahatlığı vererek müşterilerimizin güvenilir kullanmasını amaçlamıştır. Ayrıca belirlenen noktalardan alınan enerji sayesinde ekonomik ve herhangi bir tehlike yaratmamaktadır   E-LİNE KAM-KAP E-Line KAM Serisi Busbar Kanal Sistemleri aydınlatma ürünlerini desteklemek için tasarlanmıştır. Farklı armatür çeşitlerine uygulanabilir. Enerji akışı düşük olan cihazlarda kullanım sağlar. Özellikle Kam 25 Busbar enerji akışını optimize ederek tasarruflu kullanım güvencesi vermektedir.  E-Line KAM-KAP Teknik Özellikler

 • Akım kademesi: 25A, 32A veya 40A
 • KAM 25-32 A Aydınlatma Busbar Kanal Sistemi
 • KAP 40-63 A Eklentisi
 • IP55 koruma var
 • Standart 2, 3, 4,5 iletkenli yapı
 • Bakır iletkenler, kalay kaplı, izoleli gövde
 • 75cm plug-in çıkış noktası bulunur
 • 0,75m kablolu sigortasız monofaze fişler 10A sahiptir.
 • Klemensli fişek sigortalı veya sigortasız monofaze fişler 16A mevcut.
 • Eae Kap 32 boş çıkış kutusu 32 A  en çok satılan ürünlerimizden biridir.

Makine Busbar 

Makine busbarı, elektrik enerjisinin bir makineden diğerine veya makineye beslendiği ve iletimini sağlayan bir enerji iletim sistemidir. Makine busbarı, genellikle yüksek güçlü endüstriyel tesislerde kullanılır ve genellikle elektrik motorları, jeneratörler ve diğer büyük makineler arasında enerji iletimini sağlamak için kullanılır. Makine busbarı, genellikle bakır veya alüminyum gibi iletken malzemelerden yapılır. Bu malzemeler, yüksek akım taşıyabilirliği ve düşük dirençleri nedeniyle tercih edilir. Busbarlar, makinelere enerji sağlayan ana kaynaktan enerjiyi alır ve diğer makinelerle bağlantı kurarak enerji iletimini sağlar.

Aydınlatma Busbarı

Aydınlatma busbarı, aydınlatma sistemlerinde elektrik enerjisinin dağıtımını sağlayan bir iletim sistemidir. Genellikle ticari ve endüstriyel binalarda kullanılır. Aydınlatma busbarları, aydınlatma armatürlerine güç sağlayarak, tesisin farklı bölgelerine veya odalarına enerji iletimini kolaylaştırır. Aydınlatma busbarı, birçok aydınlatma noktasına enerji sağlamak için kullanılan merkezi bir besleme hattı olarak düşünülebilir. Bu sistem, geleneksel elektrik kablolama yöntemlerine göre bazı avantajlar sunar. Aydınlatma busbarları, daha kolay kurulum, daha fazla esneklik, enerji verimliliği ve düşük enerji kayıpları gibi avantajlara sahiptir.

Trolley Busbar

Trolley busbar (tramvay busbarı olarak da bilinir), elektrikli taşıtların enerji almak ve hareket etmek için kullandığı bir iletim sistemi türüdür. Trolley busbarı, genellikle toplu taşıma araçları olan tramvay otobüslerinde kullanılır. Trolley busbarı sistemi, otobüsün üzerinde bulunan bir çatıya monte edilen bir iletken teller veya kablolar ile işler. Bu iletkenler, otobüsün üzerindeki bir toka veya pantograf adı verilen bir cihazla temas eder. Trolley busbar sistemi, enerjiyi otobüse aktarırken aynı zamanda otobüsün hareket etmesini sağlar.

Busbar Akım Taşıma Kapasiteleri Neler? Busbar MV: 950A-5700A iletken tercihe göre değişebilir. (bakır, alüminyum ) Busbar KX: 400A-6300A enerji iletimini ve dağıtımını sağlar, kalayla kaplanmıştır. Busbar CR: 630A-6300A enerji iletimini ve dağıtımını sağlar. Busbar KO-II: 160A- 800A enerji iletimini ve dağıtımını sağlar Busbar MK: 110A-225A enerji iletimini ve dağıtımını sağlar EAE Busbar Sistemleri Ülkemizde busbar sistemleri alanında tecrübeye sahip EAE Elektrik ürünlerini geliştirerek daha iyi hale getirmeyi başarmıştır. Busbar EAE tarafından yapılan en iyi ürünler arasındadır. Dayanıklı ve tasarruflu oluşu sayesinde müşteriler tarafından oldukça talep görmektedir. Somelpa Elektrik olarak Eae Elektrik bayiliğini yapıyor ve ürünlerini uygun fiyatlarla alıcısına ulaştırıyoruz. Busbar fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.   E-Line-KX EAE BUSBAR E-Line-KO-II EAE BUSBAR E-Line-MK EAE BUSBAR E-Line-DL EAE BUSBAR E-Line-SL EAE BUSBAR DABLINE EAE BUSBAR E-Line-KAM-KAP EAE BUSBAR E -Line-FL-FLD E-Line-MV EAE BUSBAR E-Line-CR EAE BUSBAR E-Line-KX-II EAE BUSBAR

Eae busbar katalog için bizimle iletişime geçebilir, daha dateylı bilgi alabilirsiniz..