Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Güneş Paneli Ne Kadar Elektrik Üretir?

 

Güneşin ışınlarından faydalanarak güneş hücreleri üzerinden enerji üretimi gerçekleştiren kaynaklara Güneş Paneli denilmektedir. Özellikle şehir dışı alanlarda elektrik kaynaklarının bulunmadığı yerlerde Güneş panellerinden faydalanıldığını görebilmemiz mümkündür. Güneş panelleri doğru yere kurulduğu zaman ve doğru kullanım gerçekleştiği zaman enerji üretimi konusunda oldukça başarılıdır. Şehir dışındaki tarlalar için paneller düz bir şekilde kurulduğu için bu panellerin üzerine güneş ışınları dik bir açıyla gelir ve yüksek verim alabilmek mümkün olur. Sulama işlemlerinde sondaj gibi işlemlerde tarım alanlarında güneş paneli kullanımı oldukça yaygındır.

Güneş Panelinin En Sık Kullanıldığı Yerler

Tarla bahçe gibi yerlerde enerji tasarrufunu sağlayabilmek adına güneş paneli kullanımına başvurulur. Bunun dışında iş yeri ev gibi yerlerde de sıcak su sağlamak amacıyla da güneş panellerinin kullanımını görebilmek mümkündür. Güneş ışınlarından toparlanan enerji verime dönüşerek hem cebinizi hem enerji kaybını önlemektedir. Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde enerji kaynaklarında ciddi azalma söz konusudur. Bu sebep ile de enerji kaynaklarını korumak üzerine adım atmak gerekmektedir. Güneş panelleri Bu konuda yapılan en önemli adımlardan bir tanesidir. Bu paneller sayesinde elektrik kaynaklarından tüketim gerçekleştirilir ve güneş paneli sayesinde uygun fiyata elektrik enerjisi elde edebilmek mümkün olur.

Güneş Paneli Çevreye Zarar Verir Mi?

Güneş panellerinin faydalı olduğu birçok alan olduğu gibi merak edilen konulardan bir tanesi de çevreye zararlı olup olmadığı konusudur. Güneş panelleri kullanımı sırasında kükürt, karbondioksit gibi herhangi bir gaz açığa çıkmamaktadır. Herhangi zararlı gazın açığa çıkmaması çevreye zarar vermediği anlamına gelmektedir. Ayrıca bu paneller sessiz çalıştığı içinde gürültü olarak da yine çevreye zarar vermeyen çevre dostu ürünlerdir. Farklı boyutlarda kurulumu gerçekleştirilen güneş panellerinin üretmiş oldukları enerjilerde üzerinde bulunan güneş hücrelerine göre farklılık gösterir.

Güneş Panelinin Elektrik Üretimi Neye Bağlı?

Güneş panellerinden en yüksek verimin alınabilmesi için açık bir alana kurulması gereklidir. Ayrıca panel boyutunun büyüklüğü üretilen enerji miktarında oldukça etkilidir. Ev tipi panellerde boyutlar küçük olurken, sulama ve sondaj işlemleri için kullanılacak olan panellerde ise boyutların yüksek olması gereklidir. Boyutları ne kadar büyük olursa enerji üretimi konusunda o kadar destek alınır. Ve böylelikle faturalarınızda oldukça uygun fiyatlara sahip olursunuz. Ayrıca uzun günlerde güneşin sürekli olarak bulunması enerji üretiminin sürekli devamı anlamına gelmektedir. Bu sebep ile de güneş panellerinin enerji üretimini arttıran temel adımlardan bir tanesi de sürenin uzunluğu olur. Yani ne kadar uzun süre güneş paneli Güneş ile etkileşirse o kadar fazla enerji üretiminden bahsedilebilir. Kış aylarında enerji üretiminin az olması; hem günlerin kısa olması hem de havanın daha karanlık olması nedeni ile güneş ışınlarının az olmasından kaynaklanır. Sanılanın aksine güneş panelinin enerji üretimi sıcak hava ile bağlantılı değildir. Sadece Güneş ışınımından faydalanırlar ısısından değil.