Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Güneş Paneli Fiyatları ve Fiyatlara Etkiyen Faktörler

Enerji sektöründe enerjiye olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Çünkü doğal enerji kaynakları tükenmektedir ve artan nüfusla birlikte mevcut olan enerji kaynakları hızla tükenmektedir. Dünyada sanayinin hızlı bir şekilde gelişmesi, üretilen cihazların sayısının artması enerjiye olan ihtiyacı artırmaktadır. Bu ihtiyaçlar dışında insanlar yenilenebilir, ucuz ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmektedir. Devletin ilgili kurumları, üniversiteler, sanayi sektöründe çalışan insanlar ar-ge çalışmalarına ayrılan bütçe her geçen gün artmaktadır. Devlet düzeyindeki bu çalışmalardan başka insanlarda bireysel olarak enerji ihtiyaçlarını doğal kaynaklardan karşılamak için çaba sarf etmektedirler. Doğal enerji kaynakları içerisinde şüphesiz en uzun süreli olanı ve yüzyıllardır dünyamızı ışığıyla ısıtan güneştir. Yeni teknolojilerle güneşin ısı ve enerjisinden faydalanılarak enerji üretilmektedir. Özellikle elektrik üretiminde son yıllarda baş döndüren yeni gelişmelere tanık olmaktayız. Fabrikalarda, tarım arazilerinde, trafik ışıklarında ise kullanılan ürünlerde, elektronik cihazların çalıştırılması gibi daha birçok alanda enerjiye olan ihtiyaç güneşten faydalanılarak karşılanmaktadır. Son yıllarda fabrikaları, binaların ya da geniş tarım arazilerinde güneş panelleri kullanılarak güneşin ışığından ve ısısından elektrik üretilmekte ve sıcak su gibi ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

Güneş Panellerinin Kullanım Alanları

Mevsimsel şartlar ve güneş ışığından ve ısısından faydalanma oranlarına göre solar paneller denilen güneş panellerinin kullanımı artmaktadır. Özellikle güneşlenmenin fazla olduğu yerlerde solar paneller daha çok kullanılmaktadır. Solar paneller ile güneşten yararlanılarak doğrudan elektrik enerjisi üretilmektedir. Güneş panellerinin tasarımında birbirine eklenen özel piller sayesinde güneş ışığı doğrudan elektrik enerjisine dönüştürülür. Üretilen bu elektrik enerjisi depolanarak kullanım için hazır hale getirilmektedir. Bu sistemler sayesinde daha az masraf ile zamana bağlı olarak sistemin kurulması için harcanan masraf elde edilen enerji sayesinde amorti edilmektedir. Güneş paneli fiyatları beklenilenin aksine daha ucuzdur ve bu sayede kullanım oranı her geçen gün daha da artmaktadır. Güneş panelleri hizmet sektöründe, tarımsal faaliyetlerde, fabrikalarda, ulaşım ağında, uzaya gönderilen uyduların ihtiyaç duyduğu enerjinin karşılanmasında, elektronik ürünlerin çalıştırılmasın gibi birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde ise özellikle elektrik enerjisinin karşılanmasında, tarımsal faaliyetlerde kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Güneş Panel Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Güneş paneli fiyatları, talep edilen pakete göre değişmektedir. Talep edilen güneş paneli sayısı, panellerin ebatları, enerjinin depolanacağı akü ve montaja göre değişmektedir. Panel satın alırken, evinizin ya da iş yerinizin elektrik enerjisini tüketme miktarına bakılarak sistem kurulmalıdır. Özellikle günlük elektrik ihtiyacına göre panel ebatları ve sayısı değişmektedir. Panel sayısı artıkça doğrudan fiyatlarda artmaktadır. Kendi masrafını kendisi karşılayan güneş panel sistemi satın alarak, uzun yıllar güneşten yararlanarak elektrik ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Fiyatı etkileyen diğer bir faktörde yerli üretim ile ithal edilen ürünler arasındaki fiyat farkıdır. İthal edilen güneş panel sistemleri genel olarak yerli üretimden daha pahalı olabilmektedir. Burada dikkat edilecek husus ihtiyaç duyulan enerji miktarının belirlenmesidir.