Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Güneş Enerjili Lamba

Görünüşü bakımından diğer lamba sistemleriyle farklı dizayna sahip olmayan güneş enerjili lamba üzerinde solar enerjili lamba sisteminin yer aldığı özel bir enerji sistemidir. Pratik bir kullanıma sahip olmasının yanı sıra uygun fiyat tarifesinden satışa sunuluyor. Bu bakımdan güneş enerjili lamba pek çok enerji sistemlerine oranla daha düşük maliyet sunuyor. Üzerinde yer alan solar paneller sayesinde doğrudan güneş ışınlarının elektrik enerjisine dönüştürüldüğü panellere güneş enerjili lamba adı veriliyor. Bu sistemin içeriğinde özel bir akü yer alıyor ve bu akü desteği üzerinden güneş ışınları kolay bir şekilde depolanıyor.

Güneş Enerjili Lambanın İşlevi

Güneş enerjili lambanın işleyişi oldukça pratiktir. Bu bağlamda bu sistem güneşten aldığı enerjiyi gün boyu aküde depolar. Akü devamlı olarak çalışır. Güneş battığı andan itibaren solar paneller işlevini kaybederek doğrudan aküden gelen enerji üzerinden güneş enerjili lamba işlev görmeye başlar. Sistemin üzerinde yer alan elektronik kontrolcü uygulama sayesinde dış müdahaleye gerek kalmadan bu işlemi otomatik bir şekilde gerçekleştirir. Diğer bir ifadeyle güneş enerjili lamba gündüz saatlerinde çalışır ve akşam saatlerinde dış müdahale olmadan kendiliğinden işlevini kaybeder. Güneş enerjili lambada yukarıdaki nitelikleri sebebiyle dış müdahaleye gerek duyulmadan gece saatlerinde aydınlatma özelliği sunar.

Güneş Enerjili Lambanın Kullanım Sahaları

Kullanım sahaları oldukça fazla olan güneş enerjisi ile çalışan lamba bu bakımdan dünya çapında en çok kullanılan enerji sistemleri arasında yer alıyor. Özellikle kolay kullanıma sahip olması sebebiyle birçok işletmeler tarafından kullanılıyor. Güneş enerji lamba otellerde, parklarda, alışveriş merkezlerinde, apartmanlarda, toplu konut sahalarında, rezidanslarda ve daha birçok farklı sahalarda tercih ediliyor. Son dönemlerde turistik sahalarda da tercih edilen güneş enerji lambalar birçok enerji sistemlerine oranla daha uygun fiyatlıdır. Bu bakımdan işletmelere maliyet bakımından da avantajlar sunuyor. Kurulumu ve sökümü kolay olmasının yanı sıra otomatikman işlev görmesi nedeniyle deneyim gerektirmez.

Güneş Enerjili Lambanın Avantajları

Birçok avantajlar sunan güneş enerjisi ile çalışan lambalar bu bakımdan işletmeler tarafından beğeni kazanıyor. Bu sistemlerin en temel avantajlarından biri birçok enerji sistemlerinden farklı olarak herhangi bir tesisata ve şebekeye gereksinim duyulmamasıdır. Güneş enerjili lamba tek başına yani ek sistemlere gerek duyulmadan işlev görüyor. Elektrik hattının çekilmesi ve şebekeye bağlanması müşteriler açısından ek bir harcama yapılmasına neden oluyor. Solar enerjili lambada ise karmaşık sistemler söz konusu değildir. Şeffaf dizaynı sayesinde en çok tavsiye edilen enerji sistemi olarak tanımlanıyor. Tüm bunların haricinde solar enerjili lamba birçok enerji sistemlerinden farklı olarak daha uzun ömürlüdür. Özenle kullanıldığında performansını uzun seneler boyunca sürdürebiliyor.

Güneş Enerjili Lambanın Fiyatları

Diğer enerji sistemlerinde olduğu gibi güneş enerjili lambanın da fiyat tarifesi her dönem ve firmadan firmaya farklılık gösterebiliyor. Ancak bu profesyonel enerji sistemleri geçmiş dönemlere oranla bugün daha uygun fiyattan satışa sunuluyor. Bu güvenilir enerji sistemleri internet dünyasından sipariş verilmeden önce en uygun fiyat tarifesi sunulan firmanın tercih edilmesinde fayda bulunuyor.