Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

HAKKINDA

1890’de New York eyaletinde Edison General Electric şirketi ile Drexel Morgan & Co.’nun destekleriyle, kurulmuştur. Uzun yıllar boyunca Schenectady bulunan tesis merkezleri olarak kullanıldı. Daha sonra merkezi Boston’a taşınmış çok uluslu bir Amerikan holdingidir. 1896 yılında General Electric, yeni kurulan Down Jones Endüstri Endeksi Borsasında listelenen ilk 12 şirketten biri konumuna ulaştı. Bu konumda sürekliliğini korumasa da 122 yıl boyunca endeksin bir parçası olarak faaliyet hayatına devam etmiştir. 1911 yılında General Electric, Ulusal Elektrik Lambaları Birliği (NELA) ile aydınlatma dalında iş birliği yapmışlardır. GE’nin aydınlatma departmanının genel merkezi Ohio’da kurulmuştur ve günümüzde de aynı yerinde bulunmaktadır.

2021 yılına kadar birçok alanda faaliyet göstermişlerdir. Bunlar; GE Katkı, GE Havacılık, GE Sermaye, GE Dijital, GE Sağlık, GE Gücü, GE Yenilenebilir Enerji, GE Araştırma iş bölümleridir. Kurulan bu işletmeler sayesinde General Electric, elektriğin üretimi, iletimi ve dağıtımı, endüstriyel otomasyon, tıbbi görüntüleme ekipmanları, motorlar ve uçak – jet motorları ve diğer havacılık hizmetlerini içeren bir hizmet paketiyle pazara giriş yapmışlardır. GE Ticari Finansman, GE Tüketici Finansmanı, GE Ekipman Hizmetleri ve GE Sigorta Aracılığı ile birçok finansman hizmeti sunmaktadır. Sunmuş oldukları bu hizmetlerle birlikte dünya çapında varlığını hissettirmişlerdir. Ancak 2021 yılında şirketin halka açılmasıyla 3 ana bölüm olarak faaliyet göstermeye başlamışlardır, havacılık, sağlık ve enerji (yenilenebilir enerji, enerji ve dijital) sayılmaktadır.

Ge Aydınlatma Çeşitleri

130 yıldan fazla süredir aydınlatma teknolojisinde, sektörde ilk akla gelen firmalar arasındadır. Günümüzde ise Savant’la yapılmış olan iş birliği sayesinde gelecek yıllarda daha güçlü ve gelişmiş olmayı hedeflemektedir. Akıllı aydınlatma teknolojileri ile birlikte yeni ve daha gelişmiş yenilikler sağlayarak her ortamda yaşam tarzını ve zindeliği geliştirmek için ürünler tasarlamayı benimsemişlerdir. Dünyanın akla ilk gelen akıllı aydınlatma ve akıllı ev firması olarak perakende ortaklarına ve tüketicilerine yenilik, değer ve güvenirlilik sağlamayı amaç edinmişlerdir. Ge aydınlatma Türkiye için önemli firmalardan biridir.

GE Aydınlatma, sektörde birçok yeniliğe imza atmış ve kendisine sektöre kanıtlamıştır. Bunlar;

  • 1938 yılında beyaz ışık sağlayan ilk floresan lambayı icat ettiler.
  • 1941 yılında icat etmiş oldukları floresan lambayı, portatif ve tavan armatürlerinde kullanmak üzere piyasaya sürdüler.
  • 1959 yılında GE, kompakt boyutu ve yüksek lümen çıkışı sayesinde çalışma lambalarının yanı sıra film ve televizyonlar için endüstri standardı olan halojen lambayı icat ettiler.
  • 1962’de GE mühendislerinden biri olan Nick Holonyak, ilk görünür LED lambayı yarattı.
  • 1974, ilk enerji tasarrufu sağlayan floresan lambayı pazara sundu.
  • 2001, sıradan ampullerde bulunan donuk sarı ışığın filtrelenmesine olanak sağlayan GE Reveal ampul serisinin tanıtımı yapıldı.
  • 2012 yılında GE, ALBEO markasını satın alarak sektörde -LED dalında- elini güçlendirdi.
  • 2020 yılında GE Lighting, Savant Systems tarafından satın alındı ve GE Lighting a Savant Company adını alarak yoluna devam etmektedir.

1948 yılında Koç Grubu ile aydınlatma dalında ürünler üretimi için ortaklık kurulmuş ve Türkiye’de üretime yatırım yapan şirketler arasında ilk sırada yer almaktadırlar. 70 yılı aşkın süredir sağlık üretimi, havacılık, aydınlatma ve ulaşım sektöründe kamu ve özel sektörlere teknolojik imkan sunarak Türkiye’de faaliyet göstermektedir.  GE, bütün bu yıllar boyunca Türkiye’de birçok pazar payının artabileceğini düşündükleri alanlara yatırım yapılmış ve 800’den fazla çalışan ve dört ofis ve tesisle çalışmalarını sürdürmektedir.

General Electric, Türkiye pazarının ihtiyaçlarını görüp karşılamak isteğiyle 1000’den fazla türde enerji tasarruflu lamba, armatür ve LED sistemleri tedariği sağlamaktadır.

İç aydınlatma; çeşitli alanlarda kullanılabilecek, enerji tasarrufu sağlayan LED aydınlatma lambaları, enerji tasarruflu lambalarla iç aydınlatmada ihtiyaç duyulan konfor ve aydınlatmayı sunmaktadırlar.

Dış aydınlatma; LED tünel armatürleri, düşük hızlı tüneller, alt geçitler, otoparklar ve sanayi alanları için verimli ve gelişmiş bir aydınlatma imkanı sağlamaktadır.

Otomotiv aydınlatma; OEM kalitesinde üretilmiş lambalar, farklı sürücü tiplerinin ihtiyaçlarına yönelik daha uzun ömürlü ya da yüksek ışık ve parlaklık sunan lamba serisi ve özel tip lambalar piyasaya sunulmaktadır.

General aydınlatma bayileri arasında bulunan firmamız ürünlerinin satışını yapmaktadır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz..

General aydınlatma bayisi

General Electric aydınlatma, enerji, sağlık, ulaşım gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. General Electric aydınlatma sektöründe iç, dış aydınlatma ve otomotiv alanında aydınlatma ürünleri geliştirmektedir. General Electric LED aydınlatma, tasarruflu lambalar, halojen lambalar ve projektörler için metal halide lamba üretimi yanında buzdolabı ve fırın ampülü gibi üretimlerle çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. General Electric aydınlatma ürünlerini somelpa elektrikten temin edebilirsiniz.