Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Eae Mkp Nedir ?

Yoğun güç ihtiyaçlarında çözüm üretme sistemine sahip boş çıkış kutularıdır. Enerji kısmını beslemek ve enerjinin tükettiği gucu izlemekte kolaylık sağlar. Gövde kısmına göre farklılık gösterebilir.

  • 16A-160 plastik gövdeli
  • 80A-125A alüminyum gövde
  • 125A-400A sac metal gövdeden oluşmaktadır.

Eae Elektrik bu anlamda plastik ve metal gövdeli ürünleri müşterilerin taleplerine göre oluşturmaktadır. Eğer talep edilen devre kesici priz ve enerji izleme amaçlı ise bağlantıya uygun tasarlanmakta ve konnektörler eklenmektedir. Bu sayede enerjinin tüketimi izlenebilmekte ve enerjinin tasarruflu bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. IP55 Koruma sınıfına aittir ve RJ-45 bağlantı gücü vardır. CE belgesi alarak güvenli olduğunu tescillemiştir. ISO 9001 ve ISO 14001 kalite sistemi çerçevesinde üretimi yapılmaktadır. Bu sertifikalar ile müşterilerinden tam not almayı başarmıştır.

Eae Mkp

Eae tarafından üretilen MKP serisi oldukça çıkış kutuları arasında en iyisi olma özelliği taşımaktadır. Enerji akım şiddetini tespit ederek kullanıcılara büyük avantaj sağlar. Sağlam gövdesi ve ergonomik yapısıyla endüstri sektörünün vazgeçilmez bir unsuru olmuştur.

Kısaca tanımlamak istersek busbar sistemlerinde yer alan akım şiddetini güvenli şekilde ölçen cihazdır. Sisteme bağlı halde kurulur, sistemde bulunan diğer elemanlar ise;

  • Busbar
  • Kutu tipi
  • Akım kademesi
  • Koruma sınıfı
  • İletken sayısı
  • Şalter tipi
  • Kutup ve akım

Gibi değişken özellikleri mevcuttur. Kullanılacak alana göre bu özellikler belirlenir ve en uygun olan seçilir. Seçildikten sonra montajı oldukça kolaydır. Birbirine bağlanan bağlantı ile en uygun yere takılarak fazla kablo görüntüsünü engeller ve busbar sistemiyle bir bütün haline gelir. Enerji akışının yakınına kurulmalıdır bu sayede daha güvenli ve verimli akış sağlanır. İletken sayılarına ve gövde yapılarına göre çeşitleri vardır. Akım şiddetine ve uygulama yapılacak alana göre seçilebilir. Bunlar;

Eae mkp 4054-b : L1, L2, L3,N, PE (Gövde), 3x40 A otomatik sigortalıdır. Akım şiddeti 40

Eae mkp 1654b : L1, L2, L3,N, PE (Gövde), MCB’ye uygundur. Akım şiddeti 16

Eae mkp 8054-b : L1, L2, L3,N, PE (Gövde), MCB’ye uygundur. Akım şiddeti 80

Eae mkp 4055-b : L1, L2, L3,N, PE (Gövde), MCB’ye uygundur. Akım şiddeti 40 (Kablo çıkış çapı 22 mm’dir.)

Prizli çıkış kutuları 16A MCB’ye uygundur. Ayrıca prizli çıkış kutusunda faz dağılımı oldukça önemlidir. Faz kısmının nasıl dağılacağı iyi şeklide belirlenip kurulum ondan sonra yapılmalıdır. Kutularda standart olarak sigorta altlığı da bulunmaktadır. Kutu kontak kısmı lale şeklinde çift taraftan kavrayan yaylı olmalıdır. Kutu busbara çıkarılıp takılacak ise off modunda yapılmalıdır. Eğer herhangi bir durumda kutunun kapağı açılırsa enerji beslemesi otomatik olarak kesilmelidir. Kutu takılmış ise off pozisyonuna alınmışsa IP 2x olacak şekilde işleme başlanmalıdır. Bu önlemler alınarak cihazın kullanılma işlemi yapılır ise kullanımı kolaylaşır.

E-Line prefabrik busbar sistemi ile uyumludur. Bu sistem yatay ve dikey kullanılan dağıtım hattı enerji ihtiyacını karşılar. E- Line sisteminin dış gövdesi boyalı sacdan üretilmektedir. Kalay kaplı ek kontakları fazla ısınmayı engeller. Tek cıvata ile montajı kısa sürede yapılabilir, yeni cihazlar modüllerin ters takılma riskini ortadan kaldırmıştır. Çıkış kutuları alevi ilerletmeyen yapıda ve halojensiz plastik şeklinde üretilmiştir. Çıkış kutuları ile 80 Akıma kadar akım alınabilir. Enerji kesintisi olmadan kapağın açılmasını engelleyen kilit sistemi vardır. Busbar sistemine monte edilen çıkış kutuları hiçbir ek eleman gerektirmeden güvenli bir şekilde hızlı ve kolay monte edilebilir. Busbar sisteminde IP kapak açık kalmış ise el temasına izin vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Sistemin monte edilen kapakları suya ve toza dayanıklıdır. Kapaklar gövdeye sabitlenir ve çıkışı engellenir. Yine sistemde 10 noktadan akım alma imkanı mevcuttur. Standart boy ve ölçülere sahiptir. Eae mkp ölçüleri için firmamızdan bilgi almanız gerekir.

Çıkış kutusu montajı;

İlk olarak kapak vidalarını sökmeniz gerekmektedir, bu işlem sırasında olukça dikkatli olunmalı ve cihaza zarar verilmemelidir.

Kutunun kapağı açılır

Şalter akımına uygun kablo seçilir ve şalter kısmı bağlanır

Sökülen kapak vidaları tekrardan yerlerine takılır

Kontak kısmı kanal priz bölesine eksenleyerek yerleştirilir

Kutunun busbar kısmına sıkıca monte edildiğinden emin olun

MCB’ye bağlantı kabloları dahil olarak üretimi yapılır. Bunun sebebi kutunun kullanımını kolaylaştırmaktır. Eğer bağlantıda monofaze kullanılmış ise güvenlik sağlamak amacıyla sıra klemensi ile izole edilmelidir. 3 m boy mevcutsa 10 adet plug-in takılabilir. Sistem birine monte edilerek sürekli kapama kısmı kilitli olmalıdır. Burada iletkeni Al veya Cu iletkenli yapıda olması gerekir. Tüm kutu kontaklarının dış kısmı gümüş ile kaplanmalıdır. Bu sistem uluslararası laboratuvarlarda güvenlik testlerinden geçirilerek ve sertifika ile tescillendikten sonra satışa sunulmaktadır.

Busbar çıkış kutusu, bir elektrik dağıtım sistemindeki busbar sistemine bağlantı noktaları sağlayan bir kutudur. Busbar çıkış kutusu, enerjinin busbar sisteminden alınarak, yerel elektrik yüklerine dağıtılmasını sağlar. Busbar Kutusu, genellikle bir bina veya endüstriyel tesisin elektrik dağıtım panosunda bulunur. Busbar sistemi, ana enerji kaynağından gelen yüksek akımı alarak binanın veya tesisin farklı bölgelerine enerji taşır. Busbar çıkış kutusu, bu ana busbar sisteminden çıkarak enerjiyi yerel yüklerine ileten bir geçiş noktasıdır.

 

Somelpa Elektrik sektördeki bilgi ve tecrübesiyle en doğru ürünü seçmenize yardımcı olur. Eae mkp fiyat listesi için ve ürün hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Eae Mkp ile ilgili tüm merak ettiklerinizi sorabilir, anında sipariş verebilirsiniz.