Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Bticino Elektrik Bayi

BTicino; konut, ev otomasyonu ve interkom sistemlerinde yenilikçi, elektrik altyapı ve tesisatında dünya lideri bir markadır.

1948’de kurulan BTicino, endüstriyel gelişmeleri yakından takip ederek çağdaş elektrik ihtiyaçları konusunda ürün ve sistemler üretmeye başlamıştır. 1989 yılında Legrand Grubu’na dahil olan İtalya’nın bir numaralı elektrik ürünleri üreticisi BTicino, marka kimliğini geleneksel İtalyan tasarımının teknoloji ve sistem entegrasyonu yaklaşımı üzerine konumlandırmaktadır. BTicino, konut, ev otomasyonu ve interkom sistemlerinde yenilikçi, elektrik altyapı ve tesisatında dünya lideri bir markadır. İtalyan tasarımı ve üstün teknolojinin buluştuğu BTicino; yaşam, çalışma ve üretim alanlarına entegre olarak, enerji dağılımı, interkom, aydınlatma kontrolü, iklimlendirme, müzik yayın ve güvenlik konularında çözümler sunan dünyanın en önemli üreticilerinden biridir. Dünya çapında kalite anlayışını, esnekliği, yeniliği ve sürdürülebilir büyümeyi bir araya getiren BTicino, ürün yelpazesini sürekli geliştirmektedir.

1948’de yurtdışında İtalya merkezli kurulan BTicino, endüstri ve sanayi alanında olabilecek haberleri izleyerek teknolojik şekilde elektriğe duyulan ihtiyaçları üreterek hem ergonomik hem de çevresel faktörlere duyarlı ürünler ortaya koymayı başarmıştır. Zaman içerinde hızlı büyümek ve üretimi yapılan ürünlerin sayısını artırmak için 1989 yılında Legrand firması ile anlaşarak ortak üretime geçmek istemiştir. Legrand ise bu talebi onaylayarak İtalya’nın önde gelen markasını sınırların ötesine tanıtmaya başlamıştır. BTicino, İtalyan tasarımı ve teknolojik ürün yapısı birleşerek ortaya yenilikçi ürünler koymayı başarmış. Toplu konut, ev otomasyonu, interkom sistemlerinde elektrik altyapı ve tesisatını yaparak müşterilerine her koşulda destek vererek kariyer adımlarını sağlamlaştırdı. Ayrıca yaşam, iş ortamı ve üretim sahasına entegre olarak, enerji dağılımı, interkom, aydınlatma kontrolü, iklimlendirme, güvenlik konularında çözümler sunan dünyanın en önemli üreticilerinden biridir. Dünya çapında kalite anlayışını, esnekliği, yeniliği ve sürdürülebilir büyümeyi bir araya getiren ürün yelpazesini sürekli geliştirmektedir.

Ürün hacmini geliştirerek sınırları aşan marka haline gelmiş ve ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır. Legrand ülkemizde satışlarının olması sayesinde BTicino, ürünlerini satışlarına dahil etmiş ve markanın bilinirliğini kısa süre sağlamıştır. Özellikle anahtar priz ürünleri konusunda aranan marka haline gelmiştir. Görüntülü diafon sistemlerinde ise legrand ile çalışarak üretime başlamış Türkiye pazarında da satışa çıkmıştır. Ülkemizde telekomünikasyon, elektrik -elektronik endüstrilerinde artan talebi karşılamak amacıyla çalışmalarına ve hedeflerine odaklanmıştır. Türkiye de markalaşmak ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik gelişim göstermektir. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan satış merkezlerinde hem satış öncesi ürün bilgilendirmesi hem de satış sonrası müşteri memnuniyetini benimsemektedir. Müşteri odaklı vizyonuyla büyümeye devam etmektedir.

Çalışma Alanları

Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemleri üretimini yapmaktadır. Çevresel, toplumsal ve teknolojik sektöründeki yaşanan eldeki kıt kaynaklarının yetersizliğinin farkında olarak elektriği sürdürebilir bir halde kullanabilmesi amaçlayan ve sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlayarak çalışmalarını yapmaktadır. Şirket bilincini sosyal,ekonomik ve teknolojik alanda yararlı hale gelme politikası içinde oluşturmuştur. Ofis, otel, ev, okul gibi insanın var olduğu her ortamda çalışmalarını sürdürmektedir. Müşterilerine sunduğu imkanlar ise şunlardır;

  • • Alınan ürünü garanti kapsamında tutmak
  • • Satış sonrası herhangi bir teknik arıza olduğu taktirde yardım sağlamak
  • • Ürün arayışını ve ürün hakkında bilgiyi kişilere sunmak
  • • Güncel bilgileri iletmek
  • • Ürün ve hizmet hakkında görüş ve önerilerinizi almak

 

Bticino akıllı ev sistemleri yaparak ev yaşamında hayatı kolaylaştırır. Kurulum esnekliği, ihtiyaca göre arayüz tasarımı, diğer marka sistemleriyle entegrasyon sayesinde kişilere avantaj sağlamaktadır.

Yeni Axolute serisinin montajının kısa süre içinde olması ve materyal etkilerinin en düşük düzeye getirilmesi ile diğerlerine göre daha tasarruflu şekle gelmiştir.

 

İnterkom Sistemleri

Çift taraflı ses veya görüntü aktarımına interkom sistemi denir. Genel olarak apartman girişleri içinde güvenlik amacıyla kullanılmaktadır. Kısa süreli iletişim kurma amacıyla çalışmaktadır. Görüntüyü ve sesi direk aktarma özelliğine sahiptir. Basit bir düzeneği mevcuttur. İnterkom çeşitleri ise şöyledir;

  • • Kablolu İnterkom : Kablolar ile birbirine bağlanan sistemlerle ses iletimini sağlar.
  • • Kablosuz İnterkom: Kablo yardımı olmadan sağlanan sistemlerdir.
  • • Görüntülü İnterkom: Genellikle giriş kapısında kullanılır ve kamerası, hoparlörü giriş kapısına bağlıdır. Kameranın görüntüsünü kullanıcıya ileten bir ekranı vardır. Kişinin içeriye girmeden kimliğini tanımlamaya yardımcı olur.
  • • Güvenlik İnterkom: Güvenlik amacıyla kurulan diyafon sistemleridir. Bu sistemler genellikle binaların dış kapısında bulunur.
  • • Telsiz İnterkom;

 

Anahtar Priz

Cihazlara gidecek olan enerjinin aktarımını sağlayan ürünlerdir. Bticino geniş ürün yelpazesi ile müşterilerinin istediği çeşit ve renkte ürünler sunmaktadır. Kaideler, prizler, sersörlü ürün grupları mevcuttur. Kullanımı oldukça rahat ve estetik olarak her mekana uyum sağlamaktadır.

 

Ev Otomasyon Sistemleri

Ev otomasyon sistemi sizin günlük hayatta yapmak zorunda olan tüm işlemleri yapan sistemdir. Evinizde olmasanız bile uzaktan bağlanıp evinizle ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz. Örneğin ışıkları kapatmak istediniz ve bunu uzaktan yapmak istiyorsunuz tek tuşla evinize bağlanıp bunu yapabilirsiniz. Başka bir örnek verecek olursak evinize gitmeden önce kombiyi açabilir veya kapatabilirsiniz. Ayrıca güvenlik için bile yarar sağlayabilir. Ev otomasyonunu tetikleyen durumlar ise bir butona basılması ya da kapının açılması gibi hareket veya komut ile devreye girer. Ayrıca zaman ayarlı olarak kurulabilir, bu sayede zamanı gelince sistemi kapatır veya açar. BTicino kablosuz akıllı ev sistemi ile;

Aydınlatma kontrolü yapabilir.

Anlık elektrik tüketimini görebilir.

Panjur, perde kontrolü yapabilir.

Senaryo yaratıp, yönetebilirsiniz.

Akıllı iç ve dış mekan kameralar ile evinizi görüntüleyebilirsiniz.

Akıllı kapı pencere sensörler ile herhangi bir hareket oluşması halinde uyarı alabilirsiniz.

Akıllı duman alarmı, akıllı iç mekan sireni ile olası bir durumda sizi uyarabilir.

Bağlı termostat ile basit bir dokunuşla ısıtma veya soğutmayı etkinleştirebilirsiniz.

Bu özellikler evinizi daha kullanışlı ve ekonomik hale getirir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık bir çok ev yaşamında bu ürünlerin yaygınlaştığını görmekteyiz. Kurulum ayarlı oldukça basittir, aynı zamanda suya tozA dayanıklıdır.