Uygun Fiyat Kaliteli Ürün
Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri

Tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Patch Kablo Nedir?

2 jack arasındaki elektrik enerjisini sağlayan zayıf akım kablosu türüne ait bir çeşit ara kablodur. Çoğunlukla bilgisayar sistemlerinde kullanılarak iki bilgisayar arasındaki bağlantı gerçekleştirilmektedir. Switch panel veya fiber panel içinde kullanılabilir. Yüksek hızda ağ bağlantısına ihtiyaç duyuldukça bu kabloların önemi artmıştır. Özellikle Telekomünikasyon sektöründe büyük oranda talep fazladır. Yüksek hız bakımından Fiber optik patch kablo çeşidi kullanılmalıdır. Sonlandırma işlemi standartlara uyularak yapılır. Konektörler optik kablonun başka bir cihaza bağlanmasına olanak tanır. Burada önemli olan konektör kısmıdır.

Fiber Patch Kablo

Bilişim sistemlerinin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Bu kablo çeşidinin bir diğer ismi de Optik jumper olarak karşımıza çıkmaktadır. Her biri farklı renkte kullanılarak ayırt edilir, belli uzunluklara sahip fiber optik kablolardır. Konektörler hızlı şekilde bilgisayara bağlanarak ağ sistemlerini gücünü artırır, veri akışı kesintisiz şekilde devam eder. Sunucu sistemlerinde ya da sistem odalarında sıkça karşımıza çıkmaktadır. Güvenilir ve hızlı çözüm sunan bu patch kablolar bakır kabloların yerini alarak teknolojik anlamda büyük yarar sağlamıştır. Bakır kablolar yüksek veri iletimine karşı dayanıksız ve ömrü kısadır. O yüzden ağır veri iletimi için dayanıklı kabloya ihtiyaç duyulur.

Sarı, turuncu, yeşil gibi renk modları vardır, bu sayede görev şekline göre kullanılmaktadır. Çap şekli sayesinde diğer kablolara göre veriyi daha hızlı taşıyabilirler Çap kısmı büyük olan multimodlu fiber kablolar birden fazla iletim modu ile çalışabilir. Kolayca bağlanabilir ve iç mekanda kullanılabilir. Bakır kablolara göre oldukça yüksek performansa sahiptir. Uzun ömürlü olmasının yanı sıra dayanıklıdır, basit bir yapıya sahiptir.

Kırılmaya karşı kaplama ile kablo kısmı çevrilir ve üst kısmı çerçevelenir. Çerçevelenen kısım ile ekstra koruma yapılmış olur. Koruyucu kılıfı istenirse takılabilir. Bant genişliği sebebiyle farklı yapıda türleri geliştirilmiştir. Bant genişliği çok olursa veri taşıma kapasitesi artar.

Tek ve çok modlu kablo olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu modların karmaşık yapısı bulunmaz ve sağlam, çok yönlü ve kolay bir mekanizmaya sahiptir. Kablonun iç kısmındaki çekirdek saydamdır bu da çok uzak mesafelere taşınmasını gerçekleştirir.

Tek Modlu Fiber Kablo

9/125 mikrofon toplu ve iki uçta tek modlu konektörü olan kablo türüdür. Dış kılıfı genel olarak sarı renktedir. Kullanılan cihazın çıkış şekline göre tercih edilir.

Çok Modlu Fiber Kablo

62.5/125 mikrofona sahip ve her iki uçta çoklu konektör kullanılan kablolardır. Genellikle renkleri turuncudur. 10 gıg çok modlu şeklide mevcuttur, 850mm ve lazer tabanlı olup 50/125 mikron fiber olarak özel tasarlanmıştır. Normal ağ malzemeleriyle uyumludur ve bant genişliği üç katına kadar çıkar.

Amp Patch Kablo

Güvenilir ve sağlam marka üreticisi Amp Kablo bu alanda da diğer markalara göre fark yaratmaktadır. Ağ sistemlerini hızlandırarak farklı boyut getirmeyi başarmıştır. Kullanım ömrü uzun olan patch kabloları testlerden geçirerek müşterilere ulaştırmaktadır. Uygun kalite belgelerini alarak ürünlerini tescillemiştir. Amp kablo türlerinin içinde en çok aranan ürünlerden biridir. Hızlı veri akışını yaparak cihaz bağlantısında oldukça kolaylık sağlar. Pratik kullanımı ile sektörde ön plana çıkmayı başarmıştır.

Hcs Patch Kablo

Hcs kablo sektörün lider markalarından biri haline gelmiştir. Kablo alanında yaptığı çalışmalar ile kendinden sıkça söz ettirmektedir. Patch kablo ürünlerinde çok satan firmalar arasındadır. Uygun fiyat imkanı sunan Hcs müşteri memnuniyetine oldukça önem vermektedir. Üretim tesislerinde özenli çalışma ile bu kablo türünün daha hızlı ve daha verimli hale gelmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Tek modlu ve çoklu olarak kategori seçimi mevcuttur. Özellikle bilişim ağ sektörü alanında son yıllardaki yatırımları artmıştır. Bu portföyde bulunan ürünler ve Hcs Patch kablo fiyat listesine firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Kablo bayiliği de yapan firmamız her çeşit ürünü müşterilerine ulaştırmaktadır. Fiber kablo türlerinin iç veya dış mekana uygun şekilde önerisini yaparak satışını gerçekleştirir. Satış sonrası destek vererek ürünle ilgili herhangi bir soru olduğunda yanıtlamaktadır. Daha fazla bilgi için şubelerimizden destek alabilirsiniz.