Eae Ürünleri

KT Trolley Busbar 100A

KT TROLLEY BUSBAR (3P-100A) (2,5 Metre)

 • KT ARABOY TROLLEY BUSBAR (3P-100A) (1 Metre)
 • KT BESLEME ELEMANI
 • KT SONLANDIRMA ELEMANI
 • KT A3 Akım Alma Arabası - Yuvarlak Kömürlü 25A
 • KT Kayar Askı
 • TB Askı Konsolu (250mm)
 • TB BR Askı Takımı (300mm)

Trolley Busbar 

"Trolley busbar" ifadesi genellikle bir tür enerji iletim sistemini ifade eder. Bu sistem, elektrik enerjisinin iletilmesi için kullanılır ve genellikle elektrikli otobüslerin veya endüstriyel makinelerin güç alımını sağlar. Aşağıda trolley busbar sistemine dair ana özellikleri bulabilirsiniz:

 1. Busbar (İletken): Ana iletken, elektrik enerjisini taşıyan metal bir çubuktur. Bu genellikle bakır veya alüminyumdan yapılır ve güvenlik ve güvenilirlik sağlamak için koruyucu bir muhafaza içine yerleştirilir.

 2. Destek Yapısı: Busbar, destek yapısına monte edilir. Bu destek yapısı, havada asılı teller veya yer seviyesinde monte edilmiş bir yapı olabilir. Havada yapılan sistemlerde destek direkleri veya yapılar, busbar'ı yolun üzerinde taşır.

 3. Akım Toplayıcı: Trolley otobüs veya araç, elektrik enerjisini çekmek için busbar ile fiziksel temas sağlayan bir akım toplayıcı cihazı ile donatılmıştır. Bu akım toplayıcıları genellikle pantograf veya trolley direği gibi mekanizmaları içerir.

 4. İzolatörler: İzolasyon malzemeleri, busbar'ı destek yapısından ayırmak ve elektrik sızıntısını önlemek için kullanılır. İzolatörler, sistemin güvenli ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için önemlidir.

 5. Alt İstasyonlar: Trolley bus sistemleri genellikle busbar'a enerji sağlamadan önce elektrik gücünü dönüştürmek ve düzenlemek için alt istasyonlara ihtiyaç duyar. Alt istasyonlar, sistemin stabil bir güç kaynağına sahip olmasını sağlamak amacıyla rota boyunca stratejik noktalara yerleştirilebilir.

 6. Kontrol ve İzleme Sistemleri: Modern trolley bus sistemleri, işletmecilere enerji dağıtımını yönetme, sistemin durumunu izleme ve herhangi bir soruna hızlı bir şekilde yanıt verme olanağı tanıyan kontrol ve izleme sistemleri ile donatılmıştır.

Trolley busbar sistemleri genellikle kentsel alanlarda toplu taşıma için kullanılır ve çevre dostu bir alternatif sunar. Bunlar, verimlilikleri, düşük emisyonları ve fosil yakıtlara olan bağımlılıklarının azalmasıyla bilinir.

Elektrik busbar noktalarına ulaşarak hızlıca iletimi sağlamaktadır. Eae busbar ölçüleri kullanılacak mekana göre değişkenlik göstermektedir. Busbar tesisatı yapılarak montaj kısa sürede tamamlanabilir. Yüksek dayanım gücü mevcuttur. Makinelere enerji akışını direk sağlar. Kablolu sisteme göre %60 tasarruf sağlar. Busbar projesi belirlenerek busbar priz kısımlarıda eklenebilir. Busbar eae katalog ile ürünlerin bilgilerine ulaşabilirsiniz.